×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
20. februāris, 2015
Drukāt

Aptur Eiropas lauksaimniecības fonda naudas izkrāpējus, tostarp lielu zemju īpašnieku (11)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde 9.februārī Saldus rajona prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtīja kriminālprocesu par divu fizisku personu veiktajām noziedzīgajām darbībām saistībā ar Eiropas Lauksaimniecības fonda naudas līdzekļu izkrāpšanu un ļaunprātīgu izvairīšanos no nodokļu samaksas.

Viena persona, pret kuru lūgts uzsākt kriminālvajāšanu, ir kāds no lielākajiem zemes īpašniekiem Latvijā, informē VID, neatklājot šī uzņēmēja vārdu. Kopumā krāpniecības rezultātā valsts budžetam nodarīti zaudējumi nesamaksātā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) 48 733,88 eiro apmērā un Lauku atbalsta dienestam (LAD) – 179 209,27 eiro apmērā.

VID klāsta, ka izmeklēšanas laikā konstatēts, ka viena fiziska persona, būdama PVN maksātāja, 2010. gadā, izmantojot apzināti radītas fiktīvas darījumu ķēdes mehānismu, īstenoja šķietamu meliorācijas darbu veikšanu. Šī persona krāpnieciskajā shēmā iesaistīja citas fiktīvas juridiskas personas ar paša ģimeni saistītos nekustamajos īpašumos.

Minētā fiziskā persona vienojās ar nozieguma atbalstītāju, kāda uzņēmuma amatpersonu, kas pamatā nodrošināja shēmas darbību, par šķietamu meliorācijas sistēmu rekonstrukciju darbu veikšanu un naudas līdzekļu pārskaitījumiem citiem fiktīviem uzņēmumiem. Pēc visu šo darbību veikšanas fiziskā persona, iekļaujot faktiski nenotikušo darījumu dokumentus savos un savu radinieku grāmatvedības dokumentos – PVN deklarācijās, ieguva tiesības uz PVN pārmaksas atmaksu no Latvijas Republikas valsts budžeta.

Tā kā veiktie meliorācijas darbi bija saistīti ar Eiropas Lauksaimniecības fonda līdzfinansējumu, iesniedzot fiktīvo darījumu dokumentus LAD, tika izkrāpti naudas līdzekļi lielā apmērā. Noziedzīgo darbību rezultātā iegūtie finanšu līdzekļi, visticamāk, tikuši izmantoti samaksai nelegāli nodarbinātām, izmeklēšanas laikā nenoskaidrotām personām, kā arī samaksai par tehniku un palīgmateriāliem.
 
VID atzīmē, ka šis ir otrais kriminālprocess, kas izmeklēts VID Finanšu policijas pārvaldē saistībā ar viena un tā paša uzņēmuma, kas pamatā nodrošināja shēmas darbību, veiktajām noziedzīgajām darbībām.

2012.gada 27.augustā Kurzemes tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai tika nosūtīts kriminālprocess par līdzīga veida noziegumiem. Pašlaik minētais kriminālprocess atrodas iztiesāšanas stadijā Saldus rajona tiesā un galīgais lēmums tajā vēl nav pieņemts.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Tagad jau nevienu tādu nesoda. Cilvēks badā nozog veikalā maizes kukuli, to liek cietumā, bet šitos jau nesoda. Viņam vajag visu to naudu likt atmaksāt Valstij, un pašam novilkt bikses un nopērt kā vecos laikos.

 2. Tad jau lielais zemes īpašnieks ir kāds no 100 gudrajām galvām, ka neatklāj uzvārdu…..lielie blēži tiek celti saulītē…..

 3. Personu vārdus lūdzu!Tautai jāzina savi varoņi

 4. Lai pakontrolē zemniekus vairāk,ne tādus vien brīnumus atradīs. Mīkstā krēslā sēžot viss savādāk rādās,jābrauc uz vietām.

  • Lielākus un mazākus, tiešām zemniekus, “drāž” pēc pilnas programmas, kontrole kontroles galā! Tā ka mazāk satraucies par zemniekiem, bet strādā pats/-i, gudri ** nav gluži tas pats, kas malku cirst!

   • Kā tad,bet cik zemnieku ir tādi kas ”drāž”strādniekus?Es nesaku par visiem,bet vairums ir tādi,kas negrib maksāt ndz algas,nedz nodokļus.

 5. Labāk, lai nauda paliek pie zemnieka, nekā zviedru bankās vai nemākulīgu politiķu rokās tiek bezjēdzīgi izniekota

 6. vajaga tikai rakt,ne vienu vien tādu var atklāt!

Draugiem Facebook Twitter Google+