Foto – LETA/AFP

Aptur Sīrijas dalību Islāma konferences organizācijā 0

Islāma konferences organizācija (OIC) apturējusi Sīrijas dalību tās rindās, bet organizācijas vadītājs Ekmeledins Ihsanoglu ceturtdien apliecināja, ka šim solim vajadzētu Damaskai paust pārliecinošu vēstījumu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj
Krimināls
Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis 228
Lasīt citas ziņas

Organizācijas samita dalībnieki Saūda Arābijas pilsētā Mekā vienojušies, ka “nekavējoties ir jādara gals vardarbībai Sīrijā un jāaptur šīs valsts dalība OIC”, teikts samita noslēgumā izplatītajā paziņojumā.

“Šī pasaule vairs nevar pieņemt režīmu, kas slepkavo savus cilvēkus, izmantojot lidmašīnas, tankus un smago artilēriju,” preses konferencē sacīja Ihsanoglu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Samita lēmums arī ir “vēstījums starptautiskajai sabiedrībai, apliecinot, ka musulmaņu pasaule atbalsta [Sīrijas krīzes] miermīlīgu atrisinājumu, vēlas darīt galu asinsizliešanai un nepieļaut, ka problēma attīstās reliģiskā konfliktā un izplešas plašākā reģionā”, norādīja Ihsanoglu.

Reaģējot uz šo organizācijas lēmumu, Irāna ceturtdien nāca klajā ar paziņojumu, ka šāda rīcība ir “netaisnīga un negodīga”.

“Vajadzēja uzaicināt Sīriju uz samitu, lai tā varētu sevi aizstāvēt,” ziņu aģentūrai IRNA Mekā atzina Irānas ārlietu ministrs Ali Akbars Salehi.

Lai gan OIC sanāksmē piedalījās gan Salehi, gan Irānas prezidents Mahmuds Ahmadinedžads, viņi nespēja novērst šī lēmuma pieņemšanu.

Kā uzsvēra Salehi, Irāna iebilst pret OIC lēmumu apturēt Sīrijas dalību organizācijā, “jo tas ir pretrunā ar organizācijas” pamatprincipiem.

“Pēc mūsu domām, sadarbība ir loģiskāka nekā [dalības apturēšana],” piebilda Irānas ārlietu ministrs. Tā vietā, lai apturētu Sīrijas dalību organizācijā, “mums vajadzētu meklēt veidu, kā Sīrijai izkļūt no krīzes, lai opozīcija un valdība varētu iesaistīties sarunāts, lai radītu labvēlīgus apstākļus [krīzes izbeigšanai]”.

Irāna šobrīd ir Sīrijas lielākā sabiedrotā, un tā solījusi atbalstīt Damasku cīņā pret bruņoto opozīciju. Taču Teherāna noliedz, ka tā uz Sīriju būtu nosūtījusi ieročus vai karavīrus.

Pagājušajā nedēļā Irāna rīkoja konferenci Sīrijas jautājumā. Šajā sanāksmē piedalījās 29 valstis.

Pagājušajā gadā tika apturēta Sīrijas dalība Arābu līgā un dalības apturēšana OIC, kura apvieno 57 valstis, vēl vairāk pastiprinās Damaskas režīma izolāciju.

Reklāma
Reklāma

OIC sanāksmi sasauca Saūda Arābijas karalis Abdulla. Saūda Arābija atbalsta Sīrijas nemierniekus cīņā pret prezidenta Bašara al Asada režīma spēkiem

Sīrijas konflikts ilgst jau kopš 2011.gada marta, un saskaņā ar cilvēktiesību aizstāvju organizāciju datiem upuru skaits jau pārsniedzis 23 000, no kuriem lielākā daļa bijusi neapbruņotas civilpersonas.

Rietumi un arābu valstis ar ANO Drošības padomes starpniecību cenšas panākt Asada aiziešanu no amata, uzskatot, ka tādējādi tiks apturēta vardarbība, taču viņu centienus bloķē Krievija un Ķīna, kas apgalvo, ka iejaukšanās no ārpuses novedīs pie Sīrijas konflikta eskalācijas.

Sīrijas varas pārstāvji norāda, ka sastop lieliski bruņotu kaujinieku pretestību, kas saņemot palīdzību no ārzemēm.

Savukārt Irāna apsūdz Turciju un Persijas līča valstis, ka tās, slepeni vienojoties ar ASV un Izraēlu, ar ieročiem apgādā Sīrijas nemierniekus, lai panāktu tuva Teherānas sabiedrotā – Sīrijas prezidenta Asada – gāšanu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.