×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
18. februāris, 2016
Drukāt

Aptur starptautiska narkotiku kontrabandas grupējuma darbību

Foto: VIDFoto: VID

Ilustratīvs attēls

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas policijas pārvaldes ilgstošā starptautiskā sadarbība ar Somijas un Igaunijas tiesībaizsardzības iestādēm ir noslēgusies ar pilnībā atklātiem noziegumiem – apturēta organizētas noziedzīgas grupas darbība, kura nodarbojās ar narkotisko vielu kontrabandu no Latvijas caur Igauniju uz Somiju. Kopumā ar brīvības atņemšanu notiesātas 16 personas, tajā skaitā Igaunijas un Latvijas iedzīvotāji, informēja VID.

Ilgstošas sadarbības rezultātā starptautiskai izmeklēšanas grupai, kurā ietilpa Somijas, Igaunijas un Latvijas tiesībaizsardzības iestādes, izdevies pilnībā apturēt noziedzīgas grupas darbību, kura nodarbojās ar narkotisko vielu kontrabandu. 2015.gadā Somijas tiesa piespriedusi brīvības atņemšanu 16 šajā grupā iesaistītām personām, tajā skaitā arī Latvijas iedzīvotājiem.

Izmeklēšanas gaitā tika noskaidrots, ka Latvijā, Somijā un Igaunijā kopš 2014.gada darbojās organizēta noziedzīga grupa, kura nodarbojās ar narkotisko vielu kontrabandu uz Latviju lielā apmērā un tālāk uz Igauniju un Skandināvijas valstīm. Somijā tika aizturēti 16 starptautiskās grupas darbinieki, no tiem pieci Latvijas Republikas iedzīvotāji, kas ieveda šajā valstī no Latvijas caur Igauniju lielu daudzumu narkotisko un psihotropo vielu, par ko Somijā tika ierosināti vairāki kriminālprocesi. Kopumā Somijā izņemti 11,5 kg amfetamīna, 36 000 Ecstasy un 1300 Subutex tablešu, Latvijas Republikas iedzīvotājiem tika izņemti vairāk nekā 10 kg amfetamīna un 38 000 tablešu.

Vienlaikus arī Latvijā, saistītā lietā, VID Muitas policijas pārvalde aizturēja trīs personas, kurām izņemti ap 20 kg amfetamīna, vairāk nekā 100 gramu kokaīna, ieroči, ieroču klusinātājs, banku karšu viltošanas ierīces. Par šiem un citiem faktiem Latvijā un Igaunijā tika ierosināti un turpinās kriminālprocesi pret Igaunijas iedzīvotājiem, kuri veicinājuši šos kontrabandas faktus savā valstī.

Starptautiskās izmeklēšanas grupas darbības rezultātā tika aizturēti organizētās noziedzīgas grupas līderi Igaunijā un Latvijā, kā arī tika savākti un nostiprināti pierādījumi pret jau minētajām 16 personām.

2015.gadā Somijas tiesa notiesāja visas saistībā ar minētajiem noziegumiem aizturētās personas, tajā skaitā arī Latvijas iedzīvotājus. Kurjeri tika notiesāti ar brīvības atņemšanu uz laiku no 6 līdz 10 gadiem, bet organizators saņēma 13 gadu cietumsodu.

VID Muitas policijas pārvalde pievienojās starptautiskajai izmeklēšanas grupai 2015.gada sākumā. Sākotnēji starptautiskajā izmeklēšanas grupā strādāja Somijas un Igaunijas tiesībaizsardzības iestādes, galvenokārt muitas izmeklēšanas iestādes. Somijas pārstāvji pateicās VID Muitas policijas pārvaldei par ieguldīto darbu narkotisko un psihotropo vielu kontrabandas organizatora aizturēšanā un pierādījumu iegūšanā, kas ļāva viņam saņemt tik bargu sodu.

Šāda ilgstoša starptautiska sadarbība, kas noslēgusies ar pilnībā atklātiem noziegumiem, ir pirmā VID Muitas policijas pārvaldes vēsturē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+