×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
27. aprīlis, 2012
Drukāt

Apturēs jaunu iemītnieku uzņemšanu sociālās aprūpes centros

tante_pansionata

No 1.jūlija Labklājības ministrija apturēs jaunu iemītnieku uzņemšanu sociālās aprūpes centros, lai uzlabotu kvalitāti, kas saistīta ar nepieciešamo platību vienam iemītniekam, žurnālistiem piektdien sacīja Labklājības ministrijas (LM) Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības departamenta direktors Visvaldis Gūtmanis.

Rindu varētu apturēt uz pusgadu, šis lēmums gan neattiektos uz bērniem.

Patlaban rindā uz vietu kādā no sociālās aprūpes centriem gaida 250 cilvēku.

“Mēs uz brīdi rindu apturēsim tādēļ, lai uzlabotu kvalitāti ‒ runa ir par sešiem kvadrātmetriem uz vienu klientu,” pastāstīja Gūtmanis. Patlaban tie esot četri kvadrātmetri.

Amatpersonas neprognozēja, ka šā iemesla dēļ varētu rasties spriedze.

LM valsts sekretāre Ieva Jaunzeme atzina ‒ ja valsts nevar nodrošināt pienācīgu aprūpi, “mēs neesam tiesīgi cilvēkus uzņemt”.

Rindas apturēšana būs īslaicīga, jo rudenī pēc renovācijas, kas veikta par Eiropas Savienības naudu, tiks nodotas papildu telpas Ezerkrastos, Rīgā, kur būs vairāk par 190 vietām.

Pēdējā gada laikā uzmanības centrā nonākuši vairāki gadījumi, kad sociālās aprūpes centru iemītniekiem, iespējams, sliktas aprūpes dēļ pasliktinājies veselības stāvoklis.

Sociālās aprūpes iestādēs pašlaik dzīvo vairāk nekā četrarpus tūkstoši klientu. Lai precīzāk noteiktu, kādas katram klientam ir aprūpes vajadzības, LM darba grupa izstrādājusi priekšlikumus par aprūpes grozu, kas nepieciešams katrai no klientu grupām atkarībā no viņu spējām aprūpēt sevi.

“Ja tiks konstatēts, ka esošā aprūpes personāla daudzums to nespēj veikt, tiks izskatīts jautājums par institūciju spēju uzņemt jaunus klientus, pārskatot, vai esošais finansējuma modelis spēj nosegt klientu vajadzības,” iepriekš paziņojusi Jaunzeme.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+