×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
14. oktobris, 2014
Drukāt

Apturēta “Skonto” futbola kluba saimnieciskā darbība

foto: LETAfoto: LETA

Oktobra sākumā apturēta Latvijas titulētākā futbola kluba Rīgas “Skonto” saimnieciskā darbība, liecina portālā “firmas.lv” pieejamā Uzņēmumu reģistra informācija.

Septembra beigās lēmumu par “Skonto” kluba saimnieciskās darbības apturēšanu pieņēmis Valsts ieņēmumu dienests (VID).

“Skonto” šobrīd atrodas pamatīgās finansiālās grūtībās, jo klubs ilgstoši nespēj norēķināties ar futbolistiem, turklāt tas nespēj samaksāt arī nodokļus, kā arī soda sankcijas Latvijas Futbola federācijai (LFF).

“Skonto” kluba direktors Askolds Uldriķis sarunā ar aģentūru LETA nemācēja pateikt, ko īsti klubam nozīmē saimnieciskās darbības apturēšana.

“No VID puses lēmums par “Skonto” kluba saimnieciskās darbības apturēšanu pieņemts jau septembra beigās. Jāskatās, kā tas viss beigsies, taču mēneša laikā varam iesniegt apelāciju. Ar VID jau kādu laiku cenšamies vest dialogu, taču tagad situācija drīzāk ir pasliktinājusies, ja jau pieņemts lēmums par saimnieciskās darbības apturēšanu,” sacīja Uldriķis. “Skaidrs, ka nodokļi ir jāmaksā un ir jāsadarbojas ar VID. Pabeigsim Latvijas “SMScredit.lv Virslīgas” futbola čempionāta sezonu un tad jau lūkosimies, ko darīt tālāk. Cerams, ka sezonas noslēgšanai šķēršļu nebūs, jo atlikuši vairs tikai četri mači.”

Uldriķis nenoliedza, ka nākamo sezonu LFF un valsts čempionātu organizējošā biedrība “Latvijas futbola Virslīga” “Skonto” klubam diez vai ļaus sākt ar parādu nastu. Kā zināms, pirms kāda laika LFF prezidents Guntis Indriksons izteicās, ka varētu atpirkt klubu un to veidot uz futbola akadēmijas pamatiem.

Saimnieciskās darbības apturēšana nenozīmē kluba likvidāciju, tāpēc tā dalībai atlikušajās šīs sezonas spēlēs šķēršļi, visticamāk, netiks likti. Klubam arī tagad ir atstāta iespēja savus parādus nokārtot.

Jau vēstīts, ka sezonas sākumā “Skonto” tieši parādu dēļ netika pielaista pie starta virslīgā, tomēr pēc tam tika apmierināta kluba apelācija, kas tam ļāva tikt pie kārotās licences startam virslīgā. Vēlāk virslīgas čempionāta vadība jūnijā, balstoties uz iepriekš notikušu balsojumu, izslēdza “Skonto” no savas biedrības, tādējādi liedzot tam turpmāku dalību čempionātā. Pēdējais vārds šādos jautājumos gan pieder LFF, tomēr tās Disciplinārlietu komisijas (DK) sēdē nekāds lēmums netika pieņemts, federācijai aicinot virslīgas vadību atkārtoti balsot par abu klubu izslēgšanu no savas biedrības, kam pēc tam sekotu attiecīgs LFF atbildīgo institūciju lēmums. “Skonto” virslīgas čempionāta biedru statusu zaudēja, jo nebija samaksājusi šīs sezonas dalības maksu 3000 eiro apmērā. Tiesa, vēlāk klubs naudu tomēr samaksāja, taču tas joprojām ir izslēgts no biedrības un nebūs tajā tik ilgi, kamēr biedrības valde nesasauks pilnsapulci un biedri nenobalsos par uzņemšanu atpakaļ.

“Skonto” futbolisti šosezon vienreiz neizmaksāto algu dēļ boikotējuši spēli, kā rezultātā klubam tika ierakstīts tehniskais zaudējums. Vēl viena tāda atkārtota gadījuma rezultātā vienība no virslīgas tiktu izslēgta.

Tāpat “Skonto” nav samaksājuši LFF piešķirtos sodus, kā rezultātā klubam sākumā tika piespriesta trīs kopvērtējuma punktu atņemšana, ko gan vēlāk Apelāciju komisija samazināja līdz vienam. Pašlaik klubam draud jaunas sankcijas.

Pirms sezonas “Skonto” vienība nenokārtoto parādu dēļ netika pielaista startam UEFA Eiropas līgas turnīrā.

“Skonto” virslīgas kopvērtējumā ar 32 spēlēs izcīnītiem 69 punktiem ieņem otro vietu, tikai par diviem punktiem atpaliekot no valsts čempioniem “Ventspils”. Līdz valsts čempionāta noslēgumam atlicis aizvadīt vēl četras spēļu kārtas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+