Pasaulē
Baltija

Apturētas Igaunijas “Swedbank” vadītāja un finanšu direktora pilnvaras0

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Igaunijas “Swedbank” padome saistībā ar bankā notiekošo izmeklēšanu par to, vai ir ievēroti noteikumi par naudas atmazgāšanas novēršanu, apturējusi Igaunijas “Swedbank” valdes priekšsēdētāja Roberta Kita un valdes locekļa un finanšu direktora Vaiko Tammeveli pilnvaras, teikts bankas paziņojumā.

Par valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāju iecelts risku direktors Olavi Leps, bet par valdes locekles un finanšu direktores pienākumu izpildītāju – finanšu investīciju vadītāja Anna Keutsa.

Amatu atstājis bankas padomes loceklis Prīts Perenss, kurš no 2008. līdz 2014.gadam vadīja Igaunijas “Swedbank”.

Igaunijas “Swedbank” padomes priekšsēdētāja Šarlote Elsnica, komentējot padomes lēmumu, paziņojumā presei norādīja: “Kā iepriekš vēstīts, “Swedbank” ir sākusi padziļinātu iekšējo izmeklēšanu ar ārējo resursu palīdzību, lai izmeklētu, vai iepriekš tikuši ievēroti noteikumi cīņai pret naudas atmazgāšanu, un “Swedbank” rīkosies atbilstoši izmeklēšanas secinājumiem. Turklāt “Swedbank” pilnībā sadarbojas ar varasiestādēm Zviedrijā, ASV un Baltijas valstīs saistībā ar to veiktajām izmeklēšanām.”

Kits laikrakstam “Postimees” atteicās atbildēt uz jautājumu vai viņam bijis zināms par to, ka caur “Swedbank” plūdusi aizdomīga nerezidentu nauda.

Preses konferencē otrdien Tallinā Elsnica paskaidroja, ka Kīta un Tammeveli pilnvaras ir apturētas, bet viņi joprojām ir bankas darbinieki, un lēmums attiecībā uz viņiem tiks pieņemts izmeklēšanas gaitā.

Viņa arī teica, ka Perenss pats iesniedzis atlūgumu.

Savukārt Leps šajā preses konferencē atzina, ka saistībā ar naudas atmagāšanas skandālu “Swedbank” zīmolam Latvijā un it īpaši Igaunijā “nodarīts zināms kaitējums”.

Saistītie raksti

Zviedrijas sabiedriskā televīzija SVT vēstījusi par aizdomām, ka starp “Danske Bank” un “Swedbank” Baltijas struktūrvienībām laikā no 2007. līdz 2015.gadam plašā apmērā un sistemātiski notikuši aizdomīgi pārskaitījumi, kuru kopējā summa sasniegusi vismaz 40 miljardus Zviedrijas kronu (3,8 miljardi eiro). Aptuveni 50 klientu skaitā bijušas ārzonas kompānijas un korporatīvie klienti, kas neveic reālu uzņēmējdarbību.

Martā “Swedbank” grupas uzraudzības padome atbrīvoja no amata bankas prezidenti Birgiti Bonnesenu, bet aprīlī atkāpās padomes priekšsēdētājs Larss Idemarks.

Zviedrijas “Swedbank” ir meitasbankas visās trijā Baltijas valstīs.

LA.lv
LE
LETA
Pasaulē
Draugus cienāja ar omāriem un smalkiem vīniem: atkāpjas ministrs Francijā
13 stundas
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Sargieties no viltus praviešiem!
13 stundas
LE
LETA
Pasaulē
ECT lemj par sliktu Krievijai lietā par LGBT organizācijām
14 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Veselam
“Dodiet zāles, kas “nededzina” acis!”. Liegs receptē rakstīt konkrēta ražotāja zāļu nosaukumu
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Iekšlietu ministra pirmie komentāri par Kuldīgas prokurora auto dedzināšanu
2 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Pasaulē
Maskavā izslēdz opozīciju
1 stunda
SK
Skaties.lv
Latvijā
Skaidrītei bail teikt, cik liels ir parāds: 8200 eiro par dzīvokli
30 minūtes
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Latvijas problēma nav prezidenta un viņa kundzes garderobe un inaugurācijas ceremonija! Problēma esam mēs 2
2 stundas