×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
1. jūlijs, 2012
Drukāt

Aptuveni 100 cilvēki dodas “Dzīvo gājienā”

Foto-LETAFoto-LETA

Aptuveni 100 cilvēki šodien, 1.jūlijā, Vecajā ebreju kapsētā, Rīgā, Līksnas ielā, pulcējās “Dzīvo gājienam”, lai pieminētu holokaustā nogalināto ebreju piemiņu. Pasākumu ievadīja kopēja piemiņas lūgšana mirušajiem jeb kadišs. Ievadvārdus teica arī Rīgas domes deputāte Irina Vinnika (GKR).

Gājiena organizētāji uzsver, ka “Dzīvo gājiens” ir kā atbilde ļaunajam un apliecinājums tam, ka labais ir uzvarējis ļauno.

Gājienam pulcējās dažādu paaudžu cilvēki, tajā skaitā arī mazi bērni. “Dzīvo gājienā” bez ebreju kopienas piedalījās arī Latvijas Romu kopienas pārstāvji. Starp gājiena dalībniekiem bija arī vairāki diplomāti, tostarp, Izraēlas vēstniece Latvijā Hāgita Ben-Jākova, ASV vēstniece Džūdita Gārbere, Kanādas, Čehijas, Polijas un citu valstu vēstniecību pārstāvji. Tāpat gājienā piedalījās ASV kongresmeņu delegācija, kas šajās dienās viesojas Latvijā, kā arī Rīgas domes pārstāvji.

Gājiena dalībniekiem tika izdalītas īpašas šalles un sveces. Pasākums, ko uzraudzīja policija, noritēja bez starpgadījumiem.

“Dzīvo gājiena” dalībnieki no Vecās ebreju kapsētas devās sēru gājienā uz Lielās Horālās Sinagogas memoriālu Gogoļa ielā. “Dzīvo gājienu” organizēja biedrība “Šamir” un Rīgas geto un Latvijas holokausta muzejs.

4.jūlijā Latvijā tiek atzīmēta Ebreju tautas genocīda upuru piemiņas diena, pieminot vairāk nekā 70 000 ebreju, kas tika iznīcināti 1941.-1945.gadā nacistu okupētajā Latvijā.

Pēc pilsētnieku lūguma, šis pasākums turpmāk tiks rīkots ik gadu jūlija pirmajā svētdienā. Tādā veidā daudziem, kas parasti darba dienās strādā, būs iespēja pieminēt holokausta upurus Latvijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+