Mobilā versija
+4.2°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
31. decembris, 2014
Drukāt

Aptuveni 15% Latvijā lietoto eiro monētu kaltas citās valstīs (2)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Šogad decembrī no Latvijā apgrozībā esošajām viena eiro monētām aptuveni 85% bija Latvijas kaltās eiro monētas ar tautumeitas attēlu, bet divu eiro monētu vidū Latvijas kalto monētu ar tautumeitu īpatsvars ir pat zemāks – 65-70%, liecina Latvijas Bankas apkopotā informācija.

Centrālās bankas dati rāda, ka pēc pievienošanās eirozonai Latvijas iedzīvotāji apmainījuši aptuveni 94% latu banknošu un 37% latu un santīmu monētu. Gada nogalē iedzīvotāji latus pret eiro Latvijas Bankā maina vairāk nekā iepriekšējos mēnešos, aģentūrai LETA apstiprināja Latvijas Bankas pārstāvis Kristaps Otersons.

Latvija eirozonai pievienojās 2014. gada sākumā. Savukārt 2015. gadā eirozonai pievienosies 19. valsts – Lietuva. Lietuvas eiro monētas rotā Lietuvas ģerboņa figūra Vītis – bruņinieks auļojoša zirga mugurā. Lietuvas eiro monētas kaltas Lietuvas naudas kaltuvē “Lietuvos monetu kalykla”.

Eiro monētas ar Latvijas simboliku savulaik tika kaltas Vācijā, Bādenes-Virtembergas Valsts kaltuvē. Uz Latvijas eiro monētām attēlots tautumeitas portrets, bet uz Latvijas eiro centu monētām – Latvijas ģerboņa attēls.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Jā, te patiešām – galīgi greizs raksts. Latvijas eiro monētas tiek kaltas Bādenes-Virtembergas Valsts kaltuvē (Vācijā).

  2. latvijā nav kalta neviena monēta, ja nu vienigi viltotās. mums nav naudas kaltuves

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (15)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+