×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
27. oktobris, 2015
Drukāt

Aptuveni 30% “Valsts nekustamajiem īpašumiem” piederošo ēku ir tukšas

Foto - LETAFoto - LETA

Avotu iela.

Aptuveni 30% no valsts nekustamo īpašumu pārvaldītāja “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) portfelī esošajiem īpašumiem netiek izmantoti un patlaban ir tukši, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” sacīja VNĪ valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Tols.

Viņš pastāstīja, ka 70% no visiem VNĪ portfelī esošajiem īpašumiem tiek iznomāti – 20% nomā privātās struktūras, bet 80% – valsts un pašvaldību iestādes. Savukārt atlikušie 30% īpašumu patlaban netiek izmantoti.

“Jāņem vērā, ka tās ir ēkas, kuras bieži vien ir valsts iestāžu rezervētas vai arī vispār nav izmantojamas pašreizējā stāvoklī. Ja mēs pārņemam kādu profesionālo tehnisko skolu lauku apvidū no Izglītības un zinātnes ministrijas, tie ir tūkstoši kvadrātmetru neaizņemtu ēku, kuras diemžēl nevienu neinteresē, un ne atsavināt, ne iznomāt tās nav iespējams,” skaidroja Tols.

Runājot par rezervētajām ēkām, viņš skaidroja, ka rezervācijas periodi ir sākot no dažiem mēnešiem līdz gadam, pusotram. “Nav tā, ka mēs desmitiem gadu kaut ko turam rezervētu. Skaidrs, ka vēlme rezervēt nāk no konkrētās valsts iestādes, taču iespēja rezervēt ir atkarīga no budžeta finansējuma. Ja šai iestādei valdība finansējumu nepiešķir, tad rezervācijas plāni ir apdraudēti, un mums ir jādomā, ko tālāk darīt ar attiecīgo īpašumu. Līdzīgi tas bija ar vecajām Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkām – par dažām ir interese, bet par dažām nav. Visticamākais scenārijs ir īpašumu atsavināšana,” teica uzņēmuma vadītājs.

Viņš atzīmēja, ka VNĪ īpašumu portfelis pēc kadastrālās vērtības ir apmēram 318 miljoni eiro. VNĪ portfelī liela daļa ir valsts īpašumu, kas ir Finanšu ministrijas valdījumā un ir nodoti VNĪ apsaimniekošanā – tādu ir apmēram 520. Savukārt VNĪ paša īpašumā ir apmēram 130 objektu. Tostarp VNĪ portfelī ietilpst arī to īpašumā esošā zeme apmēram 1,5 miljonu kvadrātmetru platībā, kā arī valstij piederošā zeme apmēram septiņu miljonu kvadrātmetru platībā.

“Portfelis ir ļoti liels, bet tas ir arī dinamisks, jo nemitīgi tiek gan atsavināti, gan pārņemti īpašumi. Šā gada plānos ir pārņemt aptuveni 50 tūkstošus kvadrātmetru un atsavināt aptuveni 20 tūkstošus kvadrātmetru. Precīzākus skaitļus nevaru saukt, jo situācija jau pēc mēneša var būt mainījusies. Tieši tāpat ir ar mūsu atsavināšanas plāniem – ir kas realizējas, ir kas ne pārāk veiksmīgi,” skaidroja VNĪ valdes priekšsēdētājs.

VNĪ ir Finanšu ministrijas pārziņā. Uzņēmums nodarbojas ar nekustamo īpašumu izīrēšanu, iznomāšanu, pirkšanu, pārdošanu un citiem darījumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+