×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
14. janvāris, 2014
Drukāt

Aptuveni 50 cilvēki Rātslaukumā piketē par un pret Ušakova atkāpšanos (papildināts) (1)

Foto: Timurs SubhankulovsFoto: Timurs Subhankulovs

Pikets par Rîgas mçra atstâdinâðanu. Sakarâ ar Rîgas domes priekðsçdçtâja Nila Uðakova ilglaicîgu domes/rîdzinieku naudas lîdzekïu nelietderîgu tçrçðanu un izsaimniekoðanu, pirms Rîgas domes sçdes, Râtslaukumâ pie domes ieejas notiek pikets Uðakova atstâdinâðanai . Râtslaukums 1. 14/01/2014 foto: Timurs Subhankulovs/Latvijas Avîze

Rātslaukumā pie Rīgas domes šodien pulcējušies aptuveni 50 cilvēki, lai paustu atšķirīgus viedokļus par un pret Ušakova atkāpšanos.

Rātslaukumā šajā laikā pieteikts tikai viens pikets, kurā tiek pieprasīta Ušakova atkāpšanās. Uz šo piketu ir ieradušies aptuveni 20 dažāda vecuma cilvēki, kuri tur plakātus ar uzrakstiem “Ušakov, atkāpies”, “Pārdot e-talonus lēti. Nelikumīgi” un citiem saukļiem.

Piketa pieteicējs Jānis Mārtiņš Skuja norādīja, ka piketa mērķis ir pieprasīt Ušakova atkāpšanos, taču primāri ir “steidzami ir jāizveido strādātspējīga valdība, lai tā varētu atlaist domi un rīkot pašvaldības ārkārtas vēlēšanas”.

Tikmēr aptuveni 30 cilvēki ieradušies Rātslaukumā, lai oponētu Ušakova kritizētājiem. Ušakova atbalstītāju pūlī lielākoties ir vecāka gadagājuma sievietes, kuras norāda, ka viņu pikets neesot organizēts. Viņas esot izlasījušas ziņās informāciju par piketu un nolēmušas Rīgas mēru atbalstīt.

Laiku pa laikam abu pretējo pušu pārstāvji iesaistās viedokļu apmaiņā, kas lielākoties notiek krieviski, jo Rīgas mēra atbalstītāju pūlī lielākā daļa runā tikai krieviski.

Ušakova kritizētāji mēģina pārliecināt Rīgas mēra atbalstītājas, ka viņš muļķo vecus cilvēkus, kā arī pauž viedokli, ka mēra atbalstītāju rindās ir profesionāli aģitatori.

Uz pārmetumu, ka Ušakova aizstāves pat pēc daudziem Latvijā nodzīvotiem gadiem neprot latviešu valodu, viena no sievietēm atbildēja ar pretjautājumu: “Ušakovs?”

Rīgas mēra atbalstītāji ir pārliecināti, ka Ušakovs ir jāatbalsta, jo viņš dara vairāk nekā citi. “Visi viņu mīl. Tā saujiņa, kas ir neapmierināti, ir neapmierināti paši ar sevi,” norādīja viena no Rīgas mēra atbalstītājām. Savukārt citi neapmierināto pūlim ieteica pierakstīties pie Rīgas mēra uz pieņemšanu un sasāpējušās lietas izrunāt klātienē. Rīgas mēra kritizētāji gan norāda, ka viņiem šādas tikšanās nav izdevies panākt, jo domes priekšsēdētājs esot pārāk aizņemts.

Pagaidām akcija noris mierīgi un bez domstarpībām. Viens no Ušakova kritizētājiem bija paņēmis līdzi bungas, taču Skuja nekavējoties lūdza viņu pārtraukt bungošanu, lai nepārkāptu sabiedriskās kārtības noteikumus.

Tikmēr Ušakova atbalstītāju pūlis sauc “Malaģec, malaģec” un “Ušakov – Rīgas mērs”.

Pasākumu pieskata četri pašvaldības policisti.

Skuja bija iniciators arī 3.decembra piketam, kas notika neilgi pēc 21.novembrī Zolitūdē notikušās traģēdijas, kur, sabrūkot lielveikala “Maxima” jumtam, zem gruvešiem gāja bojā 54 cilvēki. Īsi pēc šī piketa pieteikšanas turpat Rātslaukumā pieteicās piketēt arī Ušakova atbalstītāji, kuri Rātslaukumā ieradās pusstundu ātrāk, bija lielākā skaitā un skaļāki.

Šoreiz Skuja iesniegumā pašvaldībai precīzi norādījis, ka vēlas piketēt piecu metru attālumā no Rātsnama durvīm vismaz 10 metrus platā joslā. Pieteikumā Rīgas domei dalībnieku skaitu viņš nav minējis.

Ušakovs norādīja, ka demokrātiskā sabiedrībā ikvienam ir tiesības rīkot piketus un šo iespēju var izmantot, taču viņš norādīja, ka sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka lielākā daļa rīdzinieku atbalsta Rīgas domes esošā sasaukuma darbu.

Rīgas mērs piketētājus šodien neapmeklēja, norādot, ka tam pirms domes sēdes nav sanācis laika. “Cik bija, tik bija cilvēku – arī labi,” piebilda Ušakovs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. 50 piketētāji no kuriem 25 fotogrāfi , videooperatori un žurnālisti. Beidz vienreiz Skuja ākstīties, paņem slotu izslauki Rīgas ielu, un tad jau būs no tevis kāda jēga!

Draugiem Facebook Twitter Google+