×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
19. februāris, 2015
Drukāt

Aptuveni 50 dzīvnieku tiesību aizstāvji pie Saeimas protestē pret kažokādu biznesu (13)

Foto: LETAFoto: LETA

Pie Saeimas ēkas notiek biedrības "Dzīvnieku brīvība" rīkota protesta akcija „Kur ir mūsu balss?”, aicinot Saeimas deputātus nenoraidīt kažokzvēru aizsardzības iniciatīvu bez izskatīšanas.

Aptuveni 50 dzīvnieku tiesību aizstāvji pie Saeimas ceturtdien protestēja pret kažokzvēru audzēšanas nozari, novēroja aģentūra BNS.

Vairākiem protestētājiem bija aizlīmētas mutes ar melnu izolācijas lenti, dažiem bija uzvilktas dzīvnieku maskas. Vienam protestētājam uz plakāta bija rakstīts “Nežēlīga greznība”.

Protesta akcija saucās “Kur ir mūsu balss?”, aicinot Saeimas deputātus nenoraidīt kažokzvēru aizsardzības iniciatīvu bez izskatīšanas.

Biedrības “Dzīvnieku brīvība” pārstāvis Aivars Andersons iepriekš norādīja, ka sabiedriskās dzīvnieku un vides aizsardzības organizācijas uzskata, ka Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sagatavotais lēmumprojekts iniciatīvas noraidīšanai ir pārsteidzīgs, jo balstās maldinošā Latvijas Zvēraudzētāju asociācijas informācijā un nekvalitatīvos ministriju atzinumos.

Jau ziņots, ka biedrība “Dzīvnieku brīvība” Saeimā iesniedza pilsonisko iniciatīvu par kažokzvēru aizsardzību, kuru interneta vietnē “manabalss.lv” parakstījuši vairāk nekā 11 tūkstoši pilsoņu. Iniciatīvas mērķis ir panākt kažokzvēru audzēšanas pakāpenisku aizliegumu Latvijā, dodot šīs nozares uzņēmējiem laiku darbības pārstrukturizēšanai.

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija aicinās Saeimu noraidīt kolektīvo iesniegumu par kažokzvēru aizsardzību, sagatavojot divas pavadvēstules – Zemkopības ministrijai ar lūgumu izvērtēt, vai nav nepieciešami kādi grozījumi dzīvnieku labturības noteikumos, savukārt Ministru kabinetam ar norādi uz to, ka noteikumiem visās valstīs, kurās nozare pastāv, būtu jābūt vienādiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Žīdu izsūtāmie, oi, labosiet, skaidrs, tātad Izraēlas diasporas izsūtāmie, par samaksu grauj Latvijas ienesīgās biznesa nozares. Šitos vajag piefiksēt. Gan jau “akciju” profesionāļi. Kas pasūtītājs, no kā nauda?

 2. Atbalstu zaļos fašistus

 3. Paši nestrādā un citiem neļauj,ja šie nebūtu uzpirkti viņi nāktu klajā ar priekšlikumiem ar ko cilvēkiem darīt pēc fermu likvidācijas. Vieglāk aizlīmēt mutes.

 4. Vajag runāt par dzīvnieku turēšanas apstākļiem,par nesāpīgāku nonāvēšanu u.c. tamlīdzīgiem jautājumiem.Vai vairs neēdīsim gaļu un olas,nedzersim pienu,neadīsim vilnas cimdus ?Varbūt šie naidapūžņi ir veģetārieši?….Bet augiem arī sāp!

 5. Par kā nākošā iznīcīnāšanu Latvijā šitie,droši vien nopirkties, tukšgalvi piketēs nākošreiz?

 6. Cerams, ka protestētājiem kājās nav ādas apavi, rokās vilnas cimdi, arī šalles no dabīgās vilnas! Pie reizes paskaitļojiet, cik naftas un gāzes jāiztēre, lai sintētiskos apģērbus saražotu!

 7. 50 zaļie teroristi

 8. labāk būtu iestājušies par šo dzīvnieku pieklājīgu izturēšanos, bez moku nāvi. Dzīvnieki tak nav cilvēki, kas spēj domāt…tie ir tikai lietas…

 9. Kāpēc gan nenodibināt cūku un teļu aizsardzības biedrību? Arī taču Dieva radības, bet mēs kaujam tik nost. Ar ko sabulis labāks par cūku vai liellopu?

 10. Dīvaina loģika – rāda sakropļotus dzīvniekus, bet protestos neprasa uzlabot/stingrak uzraudzīt dzīvnieku labturības noteikumus, bet gan likvidēt nozari. Atliek secināt, ka tā ir organizēta vēršanās pret ražojošu (tātad nodokļus maksājošu un darba vietas nodrošinošu) nozari Latvijā, nevis rūpēšanās par dzīvnieku labturību. Un 10 000 Latvijas pilsoņu to nesaprot.

 11. VAJAG LATVIJĀ SAGRAUT ARĪ KAŽOKZVĒRU BIZNESU, TĀPAT, KĀ CUKURFABRIKAS, KĀ ZEMNIEKU SAIMNIECĪBAS, KĀ SAGRIEZA KUĢUS, KĀ AIZLIEDZA ĒST SILTU MAIZI LAI LIKVIDĒTU MAZĀS MAIZES CEPTUVES. Scenārija autori tie paši nelieši, kuriem Latvija ir vajadzīga kā tukša teritorija. Samaksā mēsliem, lai staigā ar plakātiem, bet žurnālistiem iebleķo lai raksta, tad vieglāk apmuļķot politiķus, lai pieņem likumu, kas aizliedz Latvijā atkal kaut kādu biznesa veidu. VIENKĀRŠI PADIBENES. Pskatieties bildē, pašai protestētājai dabīgas kažokādas zābaki kājās.

Draugiem Facebook Twitter Google+