×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
24. maijs, 2012
Drukāt

Aptuveni piektā daļa latviešu apprecas ar cittautiešiem

jaunais_paris

Jau daudzus gadus aptuveni piektā daļa latviešu apprecas ar citu tautību pārstāvjiem, un šo proporciju nav spējuši ietekmēt nekādi nacionālā jautājuma satricinājumi, ceturtdien raksta “Neatkarīgā”.

Etniski jaukto laulību statistika liecina, ka pēdējos trijos gados apmēram 20 procenti gan latviešu līgavaiņu, gan līgavu izvēlas citas tautības partneri. Līdzīgi, statistikas datiem mainoties vien pāris procentu robežās, latvieši precējušies jau kopš 2000.gada.

Arī krieviem, baltkrieviem, ukraiņiem, poļiem un citu tautību iedzīvotājiem situācija Latvijas laulību tirgū ir bijusi prognozējami stabila un, visticamāk, tāda arī saglabāsies – krievu līgavaiņi un līgavas ar citas tautības partneri laulības ostā stūrē vismaz 40 procentos no kopējā laulību skaita, bet pārējās valstī dzīvojošās minoritātes – vēl biežāk, vēstīts laikrakstā.

Interesantāka aina atklājas, pētot latviešu līgavaiņu noslēgtās laulības vairs ne ar citas tautības, bet ar citu valstu pilsonēm. Kopš 1997.gada, kad 21,2 procenti no visiem togad apprecējušamies Latvijas pilsoņiem par sievu apņēma citas valsts pilsones, 2010.gadā šādu līgavaiņu skaits saruka līdz 8,7 procentiem. Tas ir otrs zemākais rādītājs 14 gadu periodā.

Toties Latvijas pilsones ar citu valstu pilsoņiem gredzenus mijušas gandrīz skaitliski nemainīgi – tikpat daudz kā 1997., tā arī 2010.gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+