×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
15. augusts, 2014
Drukāt

Aptuveni pussimts cilvēku pie ĀM prasa Rinkēviča demisiju (12)

Foto: LETAFoto: LETA

Bijušais Saeimas deputāts Jakovs Pliners (no labās) un Ppartijas "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" pārstāvis Vladimirs Buzajevs piedalās Latvijas Krievu savienības protesta akcijā pret Latvijas ārpolitiskajiem lēmumiem, kas veicinājuši sankciju ieviešanu no Krievijas puses, iepretīm Ārlietu ministrijai.

Šodien ap pusdienlaiku Latvijas Krievu savienības (LKS) pārstāvja Jakova Plinera rīkotajā protesta akcijā pie Ārlietu ministrijas (ĀM) aptuveni 50 cilvēku pieprasīja ministra Edgara Rinkēviča (V) atkāpšanos no amata.

Kā novēroja aģentūra LETA, klātesošie cilvēki izrādīja nepatiku ar Latvijas ieņemto ārpolitikas kursu, kas kaitējot Latvijas un Krievijas attiecībām, tostarp arī ekonomikas nozarē.

Klātesošo atnestie plakāti vēstīja, ka cilvēki iestājas par savstarpēji labvēlīgu sadarbību ar Krieviju. Tāpat viņi pauž pārliecību, ka politiku ietekmē ekonomika, nevis otrādi.

Runasvīri klātesošos biedēja ar badu un nabadzību, kas var rasties pret Krieviju realizēto sankciju rezultātā. Tāpat tika pabiedēta valdība, kas “varētu tikt aizslaucīta, ja tauta sacelsies”.

Viens no aktīvākajiem Krievijas tautiešu politikas pārstāvjiem Latvijā Josifs Korens pauda pārliecību, ka esošā valdība “tautu atstāj bez biksēm”, un, paskatoties uz malā stāvošo Plineru, aicināja “nopietni padomāt, par ko balsot vēlēšanās”.

Klātesošos uzrunāja arī sabiedriskais tiesībsargs Jeļena Bačinska, kura atklāja, ka vairāki uzņēmumi Latgalē jau pieteikuši maksātnespēju, jo Krievija bijusi vienīgais eksporta tirgus.

Protestētāju vidū bija arī nacionālboļševiks Beness Aijo. Tāpat pie ĀM aģentūra LETA atpazina sejas ļaudīm, kuri parasti apmeklē arī citus LKS rīkotos piketus, tostarp izrāda nepatiku pret krievu valodas proporcijas samazināšanu Latvijas skolās.

Protestētāji atklāti pasmējās par Rinkēviča lēmumu tā sauktajā “melnajā sarakstā” iekļaut Krievijas estrādes zvaigznes Oļegu Gazmanovu, Josifu Kobzonu un ar skatuves vārdu Valērija pazīstamo Allu Perfilovu. Protesta rīkotāji bija sagatavojuši vairākas minēto dziedātāju dziesmas, kas pauž ideju par tautas vienotību un vēlmi pēc pārmaiņām. Šīs dziesmas tika atskaņotas skaļruņos.

Kā novēroja aģentūra LETA, vairāki garāmgājēji gan izrādīja nepatiku pret Plinera rīkoto akciju, izsvilpjot un lamājot protestētājus.

Kā ziņots, Pliners šo akciju rīkoja, lai parādītu Latvijas un Eiropas Savienības valdībai, ka “Latvijas tauta tiecas uz labvēlīgām kaimiņu attiecībām ar Krieviju, bet izprovocētais tirdzniecības karš neatbilst šo valstu iedzīvotāju interesēm”.

Pliners, kurš kandidē 12.Saeimas vēlēšanās, uzskata, ka Latvijas ĀM rīcība, visticamāk, atbilst “Vienotības” pirmsvēlēšanu interesēm, bet neatbilst Latvijas tautas interesēm, kā arī stabilām ekonomiskām un kultūras saitēm starp Latviju un Krieviju.

Jau ziņots, ka Krievija noteikusi pilnīgu embargo lielākajai daļai pārtikas produktu, kas tiek importēti no Eiropas Savienības, ASV un citām rietumvalstīm, kuras ieviesušas sankcijas pret Maskavu. Krievijas embargo attiecas uz liellopu gaļu, cūkgaļu, augļiem, dārzeņiem, mājputniem, zivīm, sieru, pienu un piena produktiem. Šajā sarakstā gan nav iekļautas šprotes, tāpat arī saldējums.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Kāpēc raksta virsraksts nav / piecdesmit / , bet citādi?! Skaidra bilde, lai izklausītos biedējošii daudz. ha-ha!

 2. 50 štata protestētāji-“antifašisti”!

 3. Sie "protestetaji" Atbildēt

  nav nekas cits ka launuma imperijas skabargas Latvijas miesas.

 4. vai ezela ausis negribat.

 5. … Tauta’ varetu sacelties …. palikt bez darba … klut nabaga … pietrukt edama … un tad aizslaucitu so valdibu … !!!!

  … Atkal tiek pielietoti Urbanovica un Usikova aizklatie draudi … soreiz no jaunas pretvalstiskas org biedriem …

  … Vieniga tauta kas varetu sacelties un izmainitu drebulu valdibu pret likumigi nacionali domajosu un darbojusos, izlietojot savu iedzimto senca gudribu krizes bridi – ir autohtona latviesu pamattauta !!!

  … Un sai stradigai un godigai tautai nekad nepietruks ne draugi, ne paligi, ne darba, ne edamais … un … mantkariba sarauta bagatiba ir svariga tikai daziem no vinas zombetiem ne jau parejem … mes vara paciest vel ari soreiz, lai reiz par visam reizem atkratitos no siem eks …X istiem !!!!

 6. Attēlos redzamos naida kurinātājus sen ir laiks izsūtīt uz Krieviju…lai brauc tur kur ir labi,māte Krievzeme ir plaša,vietas viņiem pietiks un varēs runāt savā mēlē kā arī varēs atbalstīt fašisma atdzimšanu Krievijā.Nē,naida kurinātājiem un viņu partijām Latvijā.Rinkēvičs malacis!!! Tā turēt!
  Ārā no Latvijas nelojālos…………..

 7. un plakaatini tikai krievu valodaa!!!

 8. tie tak civilokupanti!!!lai brauc maajas pietiek cilveekus smiidinaat!

 9. Toties mēs pieprasām visu šo Atbildēt

  mūdžu aizvākšanos bēgļu statusā uz vareno dzimteni! Te viņiem NAV vietas! Viņu vieta pie šizofrēniķa, okupanta, slepkavas, pasaules mēroga meļa un noziedznieka!!! Viņa vārds ir Putins.Visi to zin! Tikai dēļ Rinkēviča balsošu pat Vienotību, jo viņš ir lielisks!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+