×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
2. marts, 2014
Drukāt

Aptuveni tūkstoš cilvēku Rīgā protestē pret Krievijas agresiju Ukrainā (16)

Pikets pret Krievijas

Pikets pret Krievijas karaspçka ieveðanu Ukrainâ. Pie Krievijas vçstniecîbas Rîgâ notiks pikets pret Krievijas parlamenta 1.marta lçmumu atïaut Krievijai ievest savu karaspçku Ukrainâ. Antonijas iela 2. 02/03/2014 foto: Timurs Subhankulovs/Latvijas Avîze

Svētdienas pēcpusdienā aptuveni tūkstoš cilvēku bija pulcējušies pie Krievijas vēstniecības Rīgā, protestējot pret Krievijas parlamenta lēmumu atļaut valstij ievest karaspēku Ukrainas teritorijā, novēroja portāls “LA.lv”.

Piketa dalībnieki turēja rokās Ukrainas un Latvijas karogus. Pie vēstniecības sanākušie cilvēki ik pa laikam uzdziedāja un sauca “Brīvību Ukrainai”, “Krievija, atkāpies!”, “Karam – nē”, “Nē – Ukrainas okupācijai”. Daudzi cilvēki uz piketu bija atnākuši ar plakātiem, kas vēstīja, piemēram,  “Nē – Krievijas agresijai Ukrainā”, “Par demokrātiju” un “Rokas nost no Ukrainas!”.

Pa Kalpaka bulvāri garām braucošās automašīnas ik pa brīdim uztaurēja piketa dalībniekiem. Uz piketu atnākušajiem tika dalītas lentītes Ukrainas karoga krāsās, aicinot tās piespraust pie apģērba. Daži ukraiņu tautības cilvēki gāja klāt pie piketa dalībniekiem, izsakot pateicību par dalību akcijā un atbalstu Ukrainai grūtajā brīdī.

Starp piketa dalībniekiem bija arī vairāki sabiedrībā pazīstami cilvēki, piemēram, Saeimas deputāti Jānis Dombrava (NA) un Imants Parādnieks (NA), Rīgas domes deputāte Sarmīte Ēlerte (V), Eiropas Parlamenta deputāts no Latvijas Kārlis Šadurskis (V) un citi.

Vairākums protestētāju bija pulcējušies vēstniecībai pretējā ielas pusē. Tajā un arī pa ietvi gar vēstniecību staigāja vairāk nekā desmit policijas darbinieku. Protesta akcija pie Krievijas vēstniecības kopumā noritēja mierīgi. Tiesa, kāds uz ietves pie vēstniecības stāvošs vīrietis izraisīja dažu protestētāju neapmierinātību, saukādams pāri ielai sanākušos cilvēkus par fašistiem. Saspīlētā situācija ar policijas iejaukšanos atrisinājās mierīgā ceļā.

Pēc piketa pie Krievijas vēstniecības vairums cilvēku devās uz Brīvības pieminekli.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Lai Dievs stāv klāt Ukrainai!

 2. Ба, знакомые всё лица! Смотрю, все быстро вспомнили руский язык. Советую некоторым, особо рьяным защитникам «демократии» вырыть свои закопанные партбилеты и проверить их состояние. А вдруг пригодится!
  Что, дотявкались на Россию, а теперь страшно стало, обделались уже. Раздать всем бесплатно памперсы!

 3. Kārtējo reizi nabaga krieviņus
  Ukraiņu fašisti sit
  Kārtējo reizi pret badīgo lielvalsti
  Punduri sacelties grib.
  Kārtējo reizi lielkrievu vārguļiem
  Tēvzeme palīgos steidz
  Kārtējo reizi pasaule muļļājas
  Demokrātiju svin.

  Cik tad var izlikties, cik var svinēt?
  Krievija virsū tai spļauj.
  Ko tai var padarīt ANO vai NATO
  Ar gāzi Eiropu kauj.
  Nezin kāpēc tai uzdāvāts veto
  Lēmumiem virsū tā krauj,
  Diplomātijā raķetes lieto
  Pa „tautu draudzību” šauj.

  Velti gaidiet rietumu lielvalstis
  Krievijas atdzimšanu
  Prāts, kas aizķēries Pētera laikos,
  Noteic tās domāšanu.
  Vienīgi tad, ja pasaule kopīgi
  Varmākas karcerī liks
  Kontribūcijas cietušām tautām
  Varbūt, ka maksātas tiks.

 4. Kad notika Fukušimas katastrofa Vācieši deklarēja, ka līdz 2020 atbrīvosies no atomelektrostacijām.
  Bet tā kā bez atomenerģijas neiztikt, tās paredzēts uzcelt aiz robežām. Piemēram Ukrainā. Ja tur uzsprāgs, tad Vācija paliek tīra.
  Tātad variants, ka Ukrainu sadalīs 2 daļās Šķiet reāls. Rietumukrainā nav energoresursu, Donbasa ogles paliks krievu daļā. Rietumukrainai vajadzēs atomenerģiju, un tur sacels jaunas atomelektrostacijas. Pasaules vadošās lielvalstis jau dara kā viņām izdevīgi.

 5. Kārtējais krievu nacisma izpaudums. Cik ilgi pārējā pasaule to pacietīs? Pundurīša Pūķina mērķis ir atjaunot neveiksmīgo, kriminālo veidojumu, ko sauca par PSRS (citiem vārdiem — krievu impēriju). Pēc Ukrainas viņš, bez šaubām, savu grauzēja purniņu vērsīs uz Kazahstanas un Baltijas valstu pusi. Ja krievi paši šo krievu hitleru neapturēs, tas pasaulei var nest lielu postu.

 6. skat. tviterī – kanāls MAIDANLV

 7. tarp piketa dalībniekiem bija arī vairākas sabiedrībā pazīstamas personas, piemēram, Saeimas deputāti Jānis Dombrava (NA) un Imants Parādnieks (NA), Rīgas domes deputāte Sarmīte Ēlerte (V), Eiropas Parlamenta deputāts no Latvijas Kārlis Šadurskis (V) un citi.
  —————————
  А куда ж без вас?
  Надо хоть чем то оправдать собственную никчемность:(

Draugiem Facebook Twitter Google+