×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
18. jūlijs, 2013
Drukāt

“Apvedceļa” jubilejas ekspedīcijā – uz Smilteni


Publicitātes fotoPublicitātes foto

20. jūlijā uz 13 gadu jubilejas svinībām aicina latviešu šlāgermūzikas veterāni – grupa “Apvedceļš”, kas svētkus Smiltenes Jāņukalna estrādē sola atzīmēt vērienīgā koncertā kopā ar citām grupām.


 

Lai arī jubilejas ciparā redzams velna ducis, grupas mūziķis Armands Leimanis teic, tas nekādā ziņā nav negatīvi ietekmējis grupas darbību – tajā viss iet tikai uz augšu. “Tāds tīņu vecums vien ir, nekas īpašs,” smej muzikants, piebilstot – paraugoties uz draugiem, kas spēlēs grupas jubilejā Smiltenē, viņi esot ļoti jauni.

Patiesībā trīspadsmitais gads grupai izrādījies notikumiem bagāts – koncerti, pat ja nav bijuši tik daudz kā citugad, tomēr bijuši sirsnīgi apmeklēti. “Nozīme nav skaitam, bet tam, ka savu darbu dari ar pilnu atdevi jeb, kā dziedam kādā no mūsu dziesmām, no sirds un kā vajag,” uzsver Leimanis.

Pirmoreiz grupa devusies arī ilgākā turnejā aiz Latvijas robežām – uz Turcijas kūrortpilsētu Alanju. Ceļojums ieviesis pārmaiņas arī grupas repertuārā – kopā ar “Balto lāču” līderi Andri Baltaci tapusi jauna koncertprogramma “Zelta ekspedīcija” – Armands pasmaida – neatradām zeltu Turcijā, meklēsim to Latvijā!

Jaunās ekspedīcijas dziesmas, kuru autori ir gan “Apvedceļa” līderis Jānis Krūmiņš, gan Andris Baltacis, pilnā apjomā jeb īpašā lielkoncertā varēs novērtēt Smiltenes Jāņukalnā, piedaloties pūtēju apvienībai “Zelta taures”, bet pēcāk “Zelta ekspedīcija” dosies ceļā pa Latvijas pilsētām.

Pēc Turcijas ceļojuma grupai pievienojies arī jauns dalībnieks – gados jaunais bundzinieks Salvis Skopāns. Armands stāsta, ar iepriekšējo cīņu biedru Andri Laganovski ceļi šķīrušies labprātīgi. “Vairs nav padomju laiki, kad par vienā vietā nostrādātiem 25 gadiem piešķīra darba veterāna ordeni. Ikvienam ir jāļauj nodarboties ar to, ko viņš vēlas. Katrā ziņā pārmaiņas grupā ir pozitīvas – katrs jauns cilvēks sastāvā ir interesants, ienes kolektīvā savu odziņu,” skaidro Leimanis. Pats Salvis slavē komandas garu un jautrību grupā. Viņš arī atklāj, ka pašam tuvākā “Apvedceļa” dziesma ir “Puika” – kā nekā pēc profesijas jaunietis ir kuģa stūrmanis.

Kā jau gadiem “Apvedceļa” dzimšanas dienas svinībās ierasts, ap šo laiku būs pieejams arī grupas jaunais, pēc skaita devītais, albums, šoreiz ar nosaukumu “Pažarnieku rokenrols”.

Savu titulu tas aizguvis no tāda paša nosaukuma dziesmas, veltītas Smiltenes slavenajam ugunsdzēsēju depo, kas ir viens no vecākajiem Latvijā, kā arī tā ugunsdzēsējiem, kas pašaizliedzīgi glābj neapdomīgos un nelaimē nonākušos. “Depo ir Smiltenes simbols – ne velti katru reizi, jauno gadu sagaidot, Smiltenē ir ne tikai uguņošana, bet skan arī mūsu depo sirēnas. Kas zina, varbūt nākotnē tām pievienosies arī mūsu “rokenrols”,” pasmaida Leimanis. Albumā apkopotas citos albumos līdz šim neiekļautās dziesmas, tostarp J. Krūmiņa kompozīcijas no jaunās koncertprogrammas “Zelta ekspedīcija”. Grupa cer, ka albuma “ražošana” neiekavēsies un tas būs iegādājams jau jubilejas svinībās 20. jūlijā.

Muzikanti teic, pat ja koncerta rīkošanas saimnieciskā un organizatoriskā puse nav viegls darbs, pieredze liecina – gandarījums par paveikto allaž ir pūļu vērts.

“Pašiem visu rīkojot, vienmēr ir sajūta, ka tie ir tavi svētki. Tāpat kā kārtīgos laukos ir pierasts, ka saimnieks vai saimniece pirms jubilejas labu laiku gatavojas, šmorē, brūvē alu. Kad sabrauc ciemiņi, ir gan nogurums, gan prieks, ka viss, ko viņi dabū, ir pašu gatavots.”

Kā svētku viesi jubilejas koncertā uz skatuves kāps “Apvedceļa” draugi – Viktors Zemgals, Viktors Tilčiks un grupas “Klaidonis”, “Zeļļi”, “Dakota”, “Novadnieki”, “Canzone”, “Karakums”, “Emburgas zēni”. Par pasākuma jautro garu rūpēsies festivāla vadītājs Andris Bērziņš.

 

VARBŪT NODER

Vieta – Smiltenes Jāņukalns.

Programma:

15.00 bērniem radošā apvienība “Pasaku nams” (bez maksas);

17.00 “Zelta ekspedīcija”;

18.30 “Apvedceļš” un draugi.

Biļetes – “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv, kā arī notikuma vietā.

Cena – Ls 3 un 5.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+