×
Mobilā versija
+15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
8. oktobris, 2015
Drukāt

“Apvedceļa” jubilejas kliņģerī 15 svecītes. Klausies hitu izlasi! (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

"Apvedceļš". Pirmajā rindā no kreisās: Salvis Skopāns (bungas), Mareks Siliņš (taustiņi); otrajā rindā no kreisās: Armands Leimanis (bass), Jānis Krūmiņš (vokāls), Edžus Podnieks (soloģitāra).

Varbūt noder!!

16. X 19.00 Ventspils kultūras centrs

17. X 19.00 Liepājas OC Rožu zālē

Biļetes "Biļešu paradīzes" kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 7 – 15

Grupa “Apvedceļš” 16. oktobrī Ventspilī un 17. oktobrī Liepājā savus mūzikas cienītājus aicinās uz 15 gadu jubilejas koncertu “Jubilejas kliņģeris”. Koncerts gaidāms pārsteigumiem bagāts, un tā vadītājs būs aktieris Mārtiņš Vilsons.

Tieši pirms 15 gadiem oktobra vidū viņi satikās un dibināja grupu. Šo vēsturisko notikumu grupa izvēlējusies atzīmēt Kurzemē ar diviem pārsteiguma pilniem koncertiem. “Grupai šis koncerts ir ļoti svarīgs, tas sakrīt ar grupas kopā sanākšanas datumiem. Kā saka paši mūziķi, kopā sanākšanas stāsts esot bijis gana interesants, lai ar šo stāstu būtu vērts padalīties koncerta gaitā. Kā grupa “Apvedceļš” to plāno darīt? Tas lai paliek pārsteigums, kurš tiks atklāts tikai koncertos,” smaidot teic pozitīvo pasākumu aģentūras “Positive energy agency” pārstāvis Jurģis Meženieks.

Kā viss aizsākās? Mazliet iz vēstures – grupas ideja rodas 2000. gada rudenī, oktobra vidū, Armandam Leimanim un Jānim Krūmiņam pie vecā Smiltenes universālveikala izpīpējot pārdomu pīpi. Esot bijis tā, ka Krūmiņš piedāvā, Leimanis – piekrīt, liecinieku nav, vīri apmainās ar nodomu rokasspiedienu. Sākotnējais sastāvs tika sapulcināts, lai ierakstītu dažas Jāņa dziesmas. Un uzreiz mūziķi atzīmē: “Grupas “Apvedceļš” rašanās un parādīšanās pie Latvijas mūzikas apvāršņa nekad nav bijusi saistīta ar Smiltenes grupām “Kaimiņi” un “Sestā jūdze”. Jebkura līdzība ar mūsu Smiltenes kolēģiem ir nejauša un netiek apzināti kultivēta. Grupa “Apvedceļš” ir, bija un būs patstāvīgs, muzikāli radošs projekts.”

Piecpadsmit ir spurainais tīņa vecums. Armands gan teic, ka grupai tas esot citādi un, iespējams, spurainais vecums bijis ap kādiem septiņiem gadiem. “Tie, kas traki, ir traki visu laiku. Tie trakos arī simt gados. Grupai tas vairs nav tīņu vecums. Ir jau pabaudītas gan labās, gan tumšas puses,” smejot teic Armands.

Prasti apsveikumus saņem jubilāri, bet šajā reizē grupas puiši teic vēlējumus saviem cienītājiem. Jānis: “Klausieties mūs! Par jauno albumu nezinu, bet to, kas gatavs, lieku “draugiem.lv”, darbs turpinās.” Savukārt Armands novēl: “Lai katru dienu jūs pamet viena slikta īpašība un tās vietā nāk labā!” Grupas taustiņinstrumentālists Mareks Siliņš ir kodolīgs: “Ņemiet par labu!” Bet soloģitārists Edžus Podnieks novēl veiksmi un bundzinieks Salvis Skopāns aicina klausīties grupas mūziku un neaizmirst atnākt uz ballītēm.

Grupu pazīst visā Latvijā, un viens no lielākajiem viņu hitiem ir dziesma “Zemenes”, kas skanēs arī šajos koncertos. “Protams, koncertos skanēs vecās dziesmas, bet plānā ir tādas, ko ikdienā nespēlējam. Jānis ir sarakstījis aptuveni 140 dziesmas. No visām riktīgu maratonu varētu nospēlēt,” nosaka Armands.

2012. gada vasarā “Apvedceļš” izdeva patlaban jaunāko albumu – “Neatvairāmā” ar Jāņa mūziku un sava novadnieka satīriķa Pētera Ētera vārdiem. Visi cerējām uz grupas jauno albumu, bet mazliet vēl jāpagaida. “Jaunais albums bija plānots uz 15 gadiem. Tagad iznāk tā, ka no sākuma būs koncerti un pēc tam albums. Albums ir tāda neprognozējama lieta, jo tā tapšanā piedalās daudzi cilvēki. Tagad iznāk tāda maza kavēšanās,” paskaidro Armands. To, ka grupa turpina strādāt, apliecina arī tas, ka arī tagad Latvijas šlāgeraptaujā var nobalsot par jaunāko Jāņa dziesmu “Ziemeļi-dienvidi”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ideāli, došos uz abiem koncertiem! 😉

Draugiem Facebook Twitter Google+