×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
5. janvāris, 2017
Drukāt

“Apvedceļa” puiši čakli un rosīgi arī šogad

Publicitātes fotoPublicitātes foto

"Apvedceļš". Pirmajā rindā no kreisās: Salvis Skopāns (bungas), Mareks Siliņš (taustiņi); otrajā rindā no kreisās: Armands Leimanis (bass), Jānis Krūmiņš (vokāls), Edžus Podnieks (soloģitāra).

Populārā kantri grupa no Smiltenes “Apvedceļš” jau 16 gadus priecē klausītājus, un tieši viņi 7. janvārī ieskandinās jauno gadu koncertbārā “Laternu stunda”. Pagājušais gads grupai bija radošu izaicinājumu pilns, kas sākās ar jaunu albumu “Dzīvotprieks”, kas ir starp nominantiem “Zelta mikrofona 2016” šlāgera un kantri nominācijā, un noslēdzās ar grupas videoklipu dziesmai “Kantri radies Smiltenē”.

Mūsu tikšanās ir starpsvētku laikā, kad grupa tikai uz pāris dienām atvelk elpu, lai turpinātu priecēt visus Jaungada svinētājus. Armands Leimanis ar lepnumu atskatās uz paveikto: “2016. gads bija bagāts ar dažādiem notikumiem, nospēlēts vairāk nekā 70 sarīkojumos. Februārī iznāca “Apvedceļa” desmitais albums “Dzīvotprieks”. Viesojāmies sarīkojumos Lielbritānijā, Īrijā un Zviedrijā, arī pie Minsteres latviešiem. Pēc 12 gadu pārtraukuma atkal uztājāmies Bauskas Kantri festivālā. Mazliet mainījies grupas sastāvs. Maija beigās grupā nomainījās taustiņinstrumentālists, un tagad “Apvedceļā” taustiņus spēlē un dzied Raimonds Baltiņš.”

Radošā sadarbība ar grupu “Transleiteris” visus grupas “Apvedceļš” klausītājus patīkami pārsteidza, jo tā parādīja viņus no citas puses. Kopdarbā tapa latviskā versija Džastina Timberleika dziesmai “Can`t Stop the Feeling”, kas vairākus mēnešus skanēja Latvijas Radio 2. “Martā iepazināmies ar grupu “Transleiteris”, un tas rezultējās ar dziesmas “Dejo” kopīgu apstrādi, videoklipa izveidi un kopīgiem sarīkojumiem. Ar grupu “Transleiteris” plānojam sadarboties arī 2017. gadā, bet nesteigsimies notikumiem pa priekšu,” noslēpumaini teic Armands.

31. augustā un 1. septembrī Smiltenē norisinājās nebijis notikums – tika filmēts videoklips Mikus Fišera dziesmai “Kantri radies Smiltenē”. Galvenajās lomās iejutās grupas “Apvedceļš” dalībnieki. Filmēšana sapulcināja vairākus simtus smilteniešu un vēl citus interesentus, kuri ar aizrautību darbojās Smiltenes pilsētas Baznīcas laukumā, tērpušies vesterna stila apģērbā un aksesuāros. Viņiem visiem bija vienreizēja iespēja un piedzīvojums piedalīties dziesmas klipa uzņemšanā. “Klipa filmēšanas ideja radās “Apvedceļa” 16. dzimšanas dienas laikā Smiltenē. Šis bija pirmais notikums grupas “dzīvē”, kur tikai organizatoriskos jautājumos bija iesaistīti ap 50 darboņu plus smiltenieši, kuri 1. septembrī piedalījās zibakcijā un nokļuva videoklipa kadrā. Liels paldies jāsaka Smiltenes domei par atbalstu, mēram Gintam Kukainim, kā arī Pārslai Jansonei un Maritai Mūzei par nesavtīgo darbu! Klipa oficiālā prezentācija notika 19. decembrī Smiltenes kultūras nama kinoteātrī, nelielā interesentu lokā,” smaidot nosaka Armands.

Vēl rudens pusē grupas dziesma “Bruģis” piedalījās “Latvijas sirdsdziesmu” aptaujā. “Ir ļoti patīkami, ka ir šāds jauns formāts un raidījums “Latvijas sirdsdziesma”. Ar LTV1 un LR2 cenšamies uzturēt draudzīgas attiecības no “Apvedceļa” pastāvēšanas pirmās dienas, tādēļ arī piedalāmies aptaujās un parādām to, ko esam jaunu saražojuši. Jāatzīst, ka līdz šim vienīgās dziesmas, kas speciāli tika rakstītas kādai aptaujai vai konkursam bija alus dziesmas. Citās aptaujās esam piedalījušies ar dziesmām, kas mums pašiem šķitušas gana labas vērtēšanai,” atklāj Armands.

Arī šis gads grupai solās būs radoši interesants. Armands neslēpj: “2017. gada sarīkojumu kalendārs pildās, esam plānojuši padarboties ierakstu studijā un ierakstīt kādu jaunu dziesmu, iespējams, arī tā piedalīsies aptaujā. Vasaras vidū, 15. jūlijā, plānots svinēt “Apvedceļa” 17 gadu jubileju. Esam rosīgi un novēlam arī mūsu klausītājiem būt čakliem un apmeklēt sarīkojumus, priecāties un baudīt dzīvi.”

 

7. I. 21.00 koncertbārs “Laternu stunda”

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 7

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+