×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
29. janvāris, 2016
Drukāt

Ar kādu mērķi tiek dibināts LU Absolventu klubs? (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Ieeja Latvijas Universitātes ēkā

Šodien Latvijas Universitātes (LU) Lielajā aulā notiks jaunizveidotā LU Absolventu kluba atklāšanas pasākums. Kā sacījis LU rektors Indriķis Muižnieks, šāds klubs ir nepieciešams, lai veicinātu piederības sajūtu, jo studijām LU nav jābūt kā noslēgtam dzīves posmam, bet gan jākļūst par īpašu identitātes daļu. Aptaujāju Absolventu kluba izveides iniciatorus un atbalstītājus.

 

Brigita Zutere, LU Absolventu kluba veidotāja: “LU biologus (pirms tam studēju matemātiku un fiziku) absolvēju tikai pagājušajā gadā, tāpēc manī joprojām ir spēcīgs studenta gars. Studiju laikā piedalījos starptautiskās konferencēs, ieguvu draugus kursabiedru vidū un pašpārvaldēs. No sirds atbalstu Absolventu kluba izveidi un piedalos tā darbības organizēšanā – šobrīd esmu atbildīga par vietu reģistrāciju atklāšanas pasākumā. Noteikti arī turpmāk veltīšu resursus kluba attīstībai. LU Absolventu klubam ir trīs pamatmērķi: apvienot absolventus, sniedzot viņiem iespēju veidot profesionālos un personīgos kontaktus, bagātināt LU ar absolventu zināšanām, kā arī veicināt augstskolas attīstību un izcilību. Pagaidām dalību klubā apstiprinājuši 150 absolventi, taču oficiālā reģistrācija sāksies tikai šodien pēc atklāšanas. Februāra beigās esam ieplānojuši pirmo pasākumu – intelektuālo domnīcu.”

 

Nika Aleksejeva, “Infogr.am” lietotāju kopienas vadītāja: “Studijām LU – bakalaura grāds komunikācijas zinātnē un maģistrs politikas zinātnē – ir bijusi nenovērtējama loma manā pēcskolas dzīvē un profesionālajā darbībā. Ieguvu pieredzi, darbojoties studentu pašpārvaldē, izmantojot “Erasmus” starptautisko studiju iespēju, iepazinu fantastiskus cilvēkus – pasniedzējus, kursabiedrus. Esmu pārliecināta, ka mans atbalsts – gan finansiāls, gan profesionāls, proti, esmu vadījusi lekciju par kopienas veidošanu –, Absolventu klubam ir tikai likumsakarīgs.”

 

Rūta Dimanta, “Ziedot.lv” vadītāja, LU absolventu kustības vēstnese: “Kā viena no mūsu pirmajām iniciatīvām varētu būt stipendiju fonda izveide – ideja ir katrā studiju programmā piešķirt vienu stipendiju tam jaunietim, kurš pirmais ir “palicis aiz strīpas”, neiegūstot valsts apmaksātu studiju vietu. Pati savas studijas LU tā pa īstam sāku novērtēt kādus desmit gadus pēc augstskolas absolvēšanas. Mācoties psiholoģijas studiju programmā, man pavērās plašāks redzesloks par attiecībām sabiedrībā; tās man noder arī pašreizējā profesionālajā darbībā, proti, rada apzinātību, kāpēc tas, ko es daru, ir svarīgi. Ticu, ka LU attīstīsies, un arī mani bērni, sasniedzot noteiktu vecumu, kļūs par universitātes studentiem. Senatnē izglītības iestādes radās, jo atsevišķi indivīdi vēlējās savas zināšanas nodot motivētiem līdzcilvēkiem. Prieks, ka mūsdienās šī došanas kultūra saglabājusies, un absolventi, kuri saņēmuši no augstskolas vissvarīgāko – zināšanas –, ir gatavi ar tām dalīties.”

 

Aija Upleja, LU Absolventu kluba valdes priekšsēdētāja: “LU pēc absolventu skaita ir lielākā Latvijas augstskola – mums ir apmēram 100 000 absolventu –, taču līdz šim nav veicināta pastiprināta saikne ar absolventiem. Absolventu klubi ir gan kaimiņu – Lietuvas un Igaunijas – augstākajās mācību iestādēs, gan citās Latvijas augstskolās. Tā pagājušā gada vasarā, sanākot kopā kādiem desmit augstskolas patriotiem, sapratām, ka vēlamies situāciju mainīt. Man pašai studijas LU Komunikācijas zinātnes programmā ir bijis iespējām bagātākais dzīves posms. Esmu pārliecināta, ka jauniešu attiecībām ar augstskolu nav jābeidzas pēc diploma iegūšanas. Pirmajā darbības gadā esam iecerējuši rīkot dažādus nelielus, taču regulārus intelektuālus pasākumus, savukārt lielāka apjoma projektu gribētos īstenot, tuvojoties LU simtgadei 2019. gadā. Darbu sākām desmit cilvēku komandā, tagad esam trīsdesmit, plānojam piepulcēt aizvien jaunus dalībniekus.”

 

Uzziņa

Klubs dibināts ar mērķi izveidot un nostiprināt ciešākas un abpusēji bagātinošas attiecības starp LU un tās bijušajiem studentiem, kā arī radīt vidi, kas ļautu gan pašiem absolventiem gūt jaunu pieredzi, kontaktus un tālākizglītības iespējas, gan bagātināt augstskolu ar absolventu zināšanām.

LU absolventu kustības vēstneši ir tādi sabiedrībā pazīstami augstskolas absolventi kā Ģirts Rungainis, Rūta Dimanta, Ivars Lācis un Mārcis Auziņš, kā arī Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Doma jau ir laba, vienīgi, kas ir tas apstāklis, kādēļ jādibina tagad?
    Un, ja atsauce ir uz Vējoni, tad vajadzēja vismaz pagaidīt, kad cilvēks nostājas uz savām kājām.

  2. Vienlīdzīgāko perētava ?

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Muļķe sirds, tai nekad, nekur nav gana!

Saeimas deputāts Gunārs Kūtris, kurš šajā parlamenta sasaukumā pārstāvēja partiju “No sirds Latvijai” (“NSL”), piekritis piedāvājumam 13. Saeimas vēlēšanās kandidēt no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) saraksta. Šādu piedāvājumu viņam izteicis Latvijas Zaļās partijas valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars. G. Kūtris žurnālistiem teicis, ka vairākas Saeimā pārstāvētās partijas viņu aicinājušas uz 13. Saeimas vēlēšanām pievienoties to komandām, taču ZZS aizstāvētās vērtības viņam šķiet tuvākas. Tikt ievēlētam no ZZS saraksta viņam ir daudz lielākas iespējas, jo ZZS ir augstāki reitingi, kamēr Ingunas Sudrabas vadītajai “NSL” vēlētāju aptaujās atbalsts grozās ap vienu procentu.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+