Latvijā
Politika

Apvienojas pret “vecajiem kolhozniekiem”43

Foto: LETA

Partija “Latvijas Attīstībai”(“LA”) sestdien partijas kongresā vienbalsīgi atbalstīja lēmumu uz rudenī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām veidot politisko apvienību ar partijām “Kustība Par” un “Izaugsme”.

“Aizvadītais gads “LA” ir bijis panākumiem bagāts. Vēlētāji mums ir noticējuši un aizvadītajās pašvaldību esam ieguvuši pārstāvniecību piecās pašvaldībās – Rīgā, Bauskā, Plāviņās, Ķekavā un Inčukalnā,” kongresa atklāšanas uzrunā teica “LA” priekšsēdētājs Juris Pūce. Taču šie panākumi esot tikai sākums pirms jauna uzrāviena partijas darbā. Rudenī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās “LA” gatava mest izaicinājumu lielajām partijām, ko Pūce raksturoja kā “neizlēmīgu, padomiski domājošo kolhoznieku eliti”.

“Mums ir jāpiedāvā alternatīva Nacionālajai apvienībai, “Vienotībai”, Zaļo un zemnieku savienībai un “Saskaņai”,” uzsvēra Pūce un katrai no lielajām partijām veltīja īpašu kritikas devu. NA esot stiprs konkurents, bet savu spēki smeļoties sabiedrības šķelšanā par nacionāliem un vēsturiskiem jautājumiem. ZZS esot neizlēmīga, amorfa masa, kas plūst no Saeimas uz Saeimu. Iekšējo konfliktu plosītā “Vienotība” esot zaudējusi savu spēku, aizmirsusi savas vērtības un pievīlusi vēlētājus. Visbeidzot “Saskaņa” uzpērkot vēlētājus ar tramvaju biļetēm un nekaunīgi izsaimniekojot Rīgas budžetu.

Jau aizvadītā gada decembrī “LA” biedru skaits pārsniedza 500 cilvēkus, tādēļ no likuma viedokļa tā Saeimas vēlēšanās varētu startēt arī patstāvīgi. Taču partijas līderis Pūce uzskata, ka apvienības veidošana ļaus koncentrēt piedāvājumu vēlētājiem, kurš jau tagad esot diezgan līdzīgs, un iegūt papildus jaudu, kas būs nepieciešama, lai iztriektos cauri “amorfajai valdošo partiju masai”, kas gatava darīt visu lai apslāpētu jaunas alternatīvas rašanos. “Apvienojoties mēs varam iegūt sinerģiju, kad 1+1 vairs nav divi, bet trīs. Tas jau praksē pierādījās Rīgas domes vēlēšanās, kur mums kopā ar Reģionu apvienību summārais reitings janvārī bija ap 2%, bet galu galā ieguvām 14%. Turklāt vērtības ir līdzīgas, tādēļ nav iemesla strādāt atsevišķi un savstarpēji konkurēt,” teica Pūce.

Acīmredzot līdzīgi domāja arī kongresa delegātu vairākums, jo vienbalsīgi tika apstiprināts “LA” valdes locekļa Edgara Jaunupa piedāvātais lēmums iesaistīties tādas politiskās apvienības veidošanā, kuras mērķis būtu taisnīga un moderna Latvija vienotā Eiropā. Lēmumā gan netiek nosaukti konkrēti sadarbības partneri, bet “LA” pārstāvji neslēpa, ka šobrīd tādi ir tikai divi – “Kustība Par” un “Izaugsme”. Pūce gan neizslēdza, ka līdz jūlijā gaidāmajai kandidātu sarakstu iesniegšanai apvienībai varētu pievienoties arī citas organizācijas.

Paralēli sestdien norisinājās arī partijas “Izaugsme” kongress, kurā vienbalsīgi tika nolemts veidot apvienību ar “LA” un “Kustību Par”. “Ceram, ka šai apvienībai varētu pievienoties arī partija “Progresīvie”, jo Latvijā nepieciešams spēcīgs, demokrātisks, liberāls un eiropeisks spēks,” teica “Izaugsmes” pārstāvis Andris Skride. Pagaidām gan viņš neesot izlēmis, vai kandidēs apvienības sarakstā uz Saeimu. “Izaugsme” ir salīdzinoši neliela partija ar 205 biedriem – lielākoties medicīnas jomas profesionāļiem. Savukārt partija “Kustība Par” par apvienības veidošanu lems savā kongresā nākamsestdien.

LA.lv