×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
5. augusts, 2015
Drukāt

Apvienos Cēsu 2.vidusskolu un Cēsu pilsētas pamatskolu

Foto - cesis24.lvFoto - cesis24.lv

Cēsis mūsdienās.

Šī gada 1.septembrī pēc Cēsu 2.vidusskolas un Cēsu pilsētas pamatskolas apvienošanās darbu sāks jaunā Cēsu Pilsētas vidusskola, aģentūru LETA informēja Cēsu novada pašvaldības komunikācijas speciāliste Ance Saulīte.

Cēsu Pilsētas vidusskolā varēs apgūt izglītību no 1. līdz 12.klasei. Skola pārņems 2.vidusskolas tradīcijas un turpinās īstenot arī neklātienes un vakara izglītības programmas. Jau šobrīd topošā skola aicina pieteikties jaunos audzēkņus 2015./2016.mācību gadam.

Cēsu Pilsētas vidusskolā mācības noritēs Cēsu pilsētas pamatskolas telpās L.Paegles ielā 1, kur norit renovācija, lai pēc iespējas labāk pielāgotos vidusskolas vajadzībām.
Topošās vidusskolas skolotāju kolektīvs būs veidots no Pilsētas pamatskolas un 2.vidusskolas kolektīviem, un patlaban ļoti aktīvi notiek kolēģu iepazīšanās un sadarbošanās, iekārtojoties jaunajās telpās.

Cēsu Pilsētas vidusskolā paredzēts pilnveidot dabaszinātņu cikla priekšmetu auditorijas, kurās skolēniem no 1. līdz 12.klasei mācību kabinetos ar nestandarta aprīkojumu, pielietojot jaunākās tehnoloģijas, būs iespēja iegūt savām spējām un interesēm atbilstošu kvalitatīvu vidējo izglītību.

No 20.augusta, kad skolā noslēgsies remontdarbi, ikviens interesents būs aicināts iepazīties ar Pilsētas vidusskolas telpām un mācību programmām.

Savukārt Cēsu 2.vidusskolas telpās rudenī tiks izvietota Cēsu Profesionālā vidusskola. Tās vajadzībām blakus skolas ēkai ir uzcelts jauns un moderns mācību korpuss, kas nozīmē, ka Cēsīs būs Eiropas standartiem atbilstoša profesionālā vidusskola. Jau no septembra mūsdienīgi aprīkotās telpās varēs apgūt aktuālas un pieprasīts specialitātes – mēbeļu galdnieks, namdaris, elektrotehniķis, mēbeļu dizaina speciālists un restauratora asistents.

Jau vēstīts, ka (VISC) apkopotā informācija liecina, ka 2014./2015.mācību gadā teju 80 skolās obligātos eksāmenus kārtoja mazāk par desmit skolēniem. Ņemot vērā Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādāto kārtību, kas nosaka minimālo skolēnu skaitu 10.klases atvēršanai, šajās skolās, kurās eksāmenu kārtotāju skaits nesasniedza pat 10 skolēnu robežu, kas minētajā kārtībā noteikta kā minimums klases atvēršanai, varētu būt grūtības ar jaunu klašu atvēršanu un līdz ar to arī valsts mērķdotācijas iegūšanu.

Gadījumā, ja skolai nav izdevies nokomplektēt klasi atbilstoši minimālajam skolēnu skaitam, pašvaldība, kas ir izglītības iestādes dibinātāja, var to līdzfinansēt, tādējādi neliekot slēgt vai reorganizēt skolu.

VSIC apkopotā informācija liecina, ka Cēsu 2.vakara (maiņu) vidusskolā, kā arī Cēsu 2.vidusskolas Vecpiebalgas konsultpunktā obligātos eksāmenus latviešu valodā un matemātikā kārtojuši pa vienam skolēnam. Ņemot vērā IZM izstrādāto kārtību, kas nosaka minimālo skolēnu skaitu 10.klases atvēršanai, šīm skolām varētu rasties problēmas ar valsts mērķdotācijas iegūšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+