Mobilā versija
+1.7°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
25. marts, 2015
Drukāt

Apvienosies pārtikas milži “Heinz” un “Kraft Foods”

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

ASV pārtikas giganti “Heinz” un “Kraft Foods Inc.” trešdien paziņoja par apvienošanos, tādējādi izveidojot Ziemeļamerikas trešo lielāko pārtikas produktu un dzērienu ražotāju.

Panāktā vienošanās paredz, ka “Heinz” pašreizējie akcionāri saglabās 51% akciju jaunajā uzņēmumā “Kraft Heinz Company”, bet “Heinz” kontrolējošās akciju daļas īpašnieki – ASV investīciju kompānija “Berkshire Hathaway” un ASV-Brazīlijas investīciju uzņēmums “3G Capital” – jaunajā grupā investēs desmit miljardus dolāru (9,13 miljardus eiro).

Savukārt atlikusī akciju daļa jaunajā uzņēmumā piederēs “Kraft Foods” akcionāriem.

“Heinz” un “Kraft Foods” cer, ka šis darījums sniegs jaunas izaugsmes iespējas Ziemeļamerikā, kā arī nodrošinās darbības paplašināšanu pasaulē.

Paredzams, ka apvienotais uzņēmums gadā strādās ar 28 miljardu dolāru tirdzniecības apjomu, un tas ietvers astoņus zīmolus, no kuriem katrs spēj nopelnīt vairāk nekā vienu miljardu dolāru, un piecus zīmolus, kuru ienākumi veido 500 miljonus dolāru līdz vienam miljardam dolāru.

“3G Capital” un “Berkshire Hathaway” jau 2013.gadā satricināja pārtikas produktu ražošanas nozari, kad par 23 miljardiem dolāru tika pārņemts ASV kečupa ražotājs “Heinz”.

Pievienot komentāru

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumuSaskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+