×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
25. marts, 2015
Drukāt

Apvienosies pārtikas milži “Heinz” un “Kraft Foods”

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

ASV pārtikas giganti “Heinz” un “Kraft Foods Inc.” trešdien paziņoja par apvienošanos, tādējādi izveidojot Ziemeļamerikas trešo lielāko pārtikas produktu un dzērienu ražotāju.

Panāktā vienošanās paredz, ka “Heinz” pašreizējie akcionāri saglabās 51% akciju jaunajā uzņēmumā “Kraft Heinz Company”, bet “Heinz” kontrolējošās akciju daļas īpašnieki – ASV investīciju kompānija “Berkshire Hathaway” un ASV-Brazīlijas investīciju uzņēmums “3G Capital” – jaunajā grupā investēs desmit miljardus dolāru (9,13 miljardus eiro).

Savukārt atlikusī akciju daļa jaunajā uzņēmumā piederēs “Kraft Foods” akcionāriem.

“Heinz” un “Kraft Foods” cer, ka šis darījums sniegs jaunas izaugsmes iespējas Ziemeļamerikā, kā arī nodrošinās darbības paplašināšanu pasaulē.

Paredzams, ka apvienotais uzņēmums gadā strādās ar 28 miljardu dolāru tirdzniecības apjomu, un tas ietvers astoņus zīmolus, no kuriem katrs spēj nopelnīt vairāk nekā vienu miljardu dolāru, un piecus zīmolus, kuru ienākumi veido 500 miljonus dolāru līdz vienam miljardam dolāru.

“3G Capital” un “Berkshire Hathaway” jau 2013.gadā satricināja pārtikas produktu ražošanas nozari, kad par 23 miljardiem dolāru tika pārņemts ASV kečupa ražotājs “Heinz”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+