×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
30. augusts, 2016
Drukāt

Apvienots LMT un “Lattelecom” varēs diktēt tirgus nosacījumus (1)

Foto LETAFoto LETA

“Latvijas Mobilais telefons” (LMT) un “Lattelecom” ir divi dominējoši telekomunikāciju tirgus spēlētāji, kuru apvienošana sniegs apvienotajam uzņēmumam spēju diktēt tirgus nosacījumus, intervijā aģentūrai LETA atzina telekomunikāciju operatora “Bite” vadītājs Ņikita Sergijenko.

“Šie ir divi dominējošie spēlētāji, it īpaši “Lattelecom”, kas ir milzīgs dominētājs, kamēr LMT ir tikai dominējošs,” norādīja Sergijenko. “Šo divu uzņēmumu apvienošana sniegs apvienotajam uzņēmumam spēju diktēt tirgus nosacījumus, kas parasti noved pie cenu celšanas daudz lielākos apmēros un ātrākā tempā, jo superdominance beidzas monopoliskā diktātā.”

Viņš gan uzskata, ka šis darījums ir pārāk komplekss, jo, lai gan diskusijas notiek jau vairāk nekā desmit gadus, tās nav pavirzījušās uz priekšu.

“Jebkurā gadījumā superdominance ir slikta gan industrijai, gan patērētājam,” uzsvēra Sergijenko.

Kā ziņots, valsts konsultēšanai par “Lattelecom” un LMT nākotni saņemti septiņi pieteikumi. Lēmums konkursā meklēt firmu, kas konsultēs par šo jautājumu tika pieņemts pēc tam, kad valdība šā gada 19.aprīlī nolēma, ka abi telekomunikāciju uzņēmumi turpinās darbu kā līdz šim – atsevišķi.

Iepriekš, 2015.gada 20.novembrī, tika saņemts abu uzņēmumu apvienošanas piedāvājums no “TeliaSonera”, un līdz šā gada 22.janvārim uzņēmums gaidīja Latvijas valdības atbildi. Tomēr tika izlemts, ka par turpmāko rīcību ar LMT un “Lattelecom” valsts kapitāldaļām lems jaunā, Māra Kučinska (ZZS) vadītā valdība.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jau tagad Lattelecom diktē savus noteikumus: cik grib, tik lielu uzliek abonentmaksu, iedzīvotājiem neprasa. Plēš, vik var.

Draugiem Facebook Twitter Google+