Mobilā versija
+4.4°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
30. augusts, 2016
Drukāt

Apvienots LMT un “Lattelecom” varēs diktēt tirgus nosacījumus (1)

Foto LETAFoto LETA

“Latvijas Mobilais telefons” (LMT) un “Lattelecom” ir divi dominējoši telekomunikāciju tirgus spēlētāji, kuru apvienošana sniegs apvienotajam uzņēmumam spēju diktēt tirgus nosacījumus, intervijā aģentūrai LETA atzina telekomunikāciju operatora “Bite” vadītājs Ņikita Sergijenko.

“Šie ir divi dominējošie spēlētāji, it īpaši “Lattelecom”, kas ir milzīgs dominētājs, kamēr LMT ir tikai dominējošs,” norādīja Sergijenko. “Šo divu uzņēmumu apvienošana sniegs apvienotajam uzņēmumam spēju diktēt tirgus nosacījumus, kas parasti noved pie cenu celšanas daudz lielākos apmēros un ātrākā tempā, jo superdominance beidzas monopoliskā diktātā.”

Viņš gan uzskata, ka šis darījums ir pārāk komplekss, jo, lai gan diskusijas notiek jau vairāk nekā desmit gadus, tās nav pavirzījušās uz priekšu.

“Jebkurā gadījumā superdominance ir slikta gan industrijai, gan patērētājam,” uzsvēra Sergijenko.

Kā ziņots, valsts konsultēšanai par “Lattelecom” un LMT nākotni saņemti septiņi pieteikumi. Lēmums konkursā meklēt firmu, kas konsultēs par šo jautājumu tika pieņemts pēc tam, kad valdība šā gada 19.aprīlī nolēma, ka abi telekomunikāciju uzņēmumi turpinās darbu kā līdz šim – atsevišķi.

Iepriekš, 2015.gada 20.novembrī, tika saņemts abu uzņēmumu apvienošanas piedāvājums no “TeliaSonera”, un līdz šā gada 22.janvārim uzņēmums gaidīja Latvijas valdības atbildi. Tomēr tika izlemts, ka par turpmāko rīcību ar LMT un “Lattelecom” valsts kapitāldaļām lems jaunā, Māra Kučinska (ZZS) vadītā valdība.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jau tagad Lattelecom diktē savus noteikumus: cik grib, tik lielu uzliek abonentmaksu, iedzīvotājiem neprasa. Plēš, vik var.

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+