×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
21. februāris, 2012
Drukāt

Apzagts Grieķijas Olimpijas muzejs

griekijas_olimpijas_muzejs

Pagājušajā nedēļā Grieķijas Olimpijas muzejā nozagti 77 priekšmeti, tostarp daži vairāk nekā 3000 gadus seni artefakti, pirmdien paziņojušas amatpersonas. Piektdien policija un Kultūras ministrija publiskoja sarakstu ar 77 nozagtajiem priekšmetiem, kas ir daudz vairāk, nekā sākotnēji tika aplēsts.

Nozagto senlietu vidū ir arī 3300 gadus sens zelta gredzens, atlēta bronzas statuete, 2400 gadus sena eļļas krūka, māla lampas, bronzas trijkāji un miniatūri kaujas ratu riteņi.

Divus no šiem priekšmetiem bija plānots sūtīt uz Berlīni, lai augustā izstādītu Olimpiskajām spēlēm veltītā izstādē, kas 2013.gadā tiks vesta uz Kataru, norādīja kāds avots Kultūras ministrijā.

Amatpersona atzīmēja, ka Interpols un citas attiecīgās aģentūras ir informētas un visi nozagtie priekšmeti ir pilnībā kataloģizēti, lai novērstu to tālākpārdošanu.

Zādzības laikā sadauzīti divi māla biķeri un dzeramais kauss, informēja varasiestādes.

Jau ziņots, ka Olimpijas muzejs tika aplaupīts pagājušo piektdien un šī incidenta dēļ no amata atkāpās Grieķijas kultūras ministrs Pavlos Gerulanos. Tiesa, premjerministrs viņa atlūgumu vēl nav pieņēmis.

Divi maskās tērpti vīrieši neitralizēja muzeja apsardzes darbinieci, kad viņa nāca pārņemt rīta maiņu. Vairāk apsargu tobrīd objektā nebija.

Tomēr zagļi acīmredzot kļūdījušies savā izvēlē.

Grieķijas mediji ziņoja, ka zagļi prasījuši sardzei atdot zelta vainagus, kas galvenokārt atrodami Grieķijas ziemeļos, un zīmogu kolekciju, kas tiek glabāta citā Olimpijas kolekcijā, kas publikai nav pieejama.

Vērtīgajām senlietām bagātos Grieķijas muzejus zagļi ir apdraudējuši visos laikos, tomēr plašās darbinieku atlaišanas, pie kā novedusi smagā ekonomiskā situācija, ir padarījusi muzejus zagļiem pieejamākus nekā jebkad.

Janvārī no Atēnu Nacionālās galerijas tika nozagta Pablo Pikaso glezna, ko slavenais mākslinieks savulaik personīgi uzdāvināja Grieķijai.

Zagļi atslēdza signalizāciju un ielauzās pa balkona durvīm ēkas aizmugurē. Streika dēļ apsargu skaits galerijā bija mazāks, nekā ierasts.

Līdz ar Pikaso darbu no galerijas tika nozagti arī divi citi vērtīgi mākslas darbi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+