×
Mobilā versija
Brīdinājums +8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
22. novembris, 2013
Drukāt

Apzaļumotājs: Būvmateriāli uz “Maxima” jumta tika izklāti vienmērīgi (5)

LETALETA

Skats no augšas uz lielveikala "Maxima" drupām Zolitūdes mikrorajonā, Priedaines ielā, kur iebrucis lielveikala jumts, notiek drupās aprakto cilvēku glābšanas darbi.

Apzaļumošanas darbiem nepieciešamie būvmateriāli uz lielveikala “Maxima” jumta nav tikuši krauti vienā vietā, bet gan vienmērīgi un atbilstoši darbu gaitai izklāti pa visu jumtu, biznesa portālam “Nozare.lv” apgalvoja apzaļumošanas darbu veicēja SIA “Gartens” projektu vadītājs Jānis Buķelis.

Viņš norādīja, ka “Gartens” apzaļumošanas darbus veicis atbilstoši projektam un celtniecības ģenerāluzņēmēja SIA “Re&Re” uzraudzībā.

“Apzaļumošanas darbiem nepieciešamie būvmateriāli – melnzemes substrāts, bruģis un citi materiāli – uz jumta netika krauti vienā vietā, bet darbu gaitā vienmērīgi izklāti pa visu lielveikala jumtu,” sacīja Buķelis.

Valsts policija par traģēdiju Zolitūdē izvirzījusi trīs versijas, šodien pēc Krīzes vadības padomes sēdes žurnālistiem pastāstīja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Pirmā versija ir saistīta ar objekta projektēšanas un uzraudzības iespējamiem pārkāpumiem. Otrā versija saistīta ar šī būvobjekta pirmās kārtas būvi, bet trešā versija saistīta ar otrās kārtas būves elementiem, proti, jumta seguma papildināšanu ar dažādiem materiāliem.

Šobrīd policija veic aktīvu izmeklēšanas darbu, aptaujā lieciniekus, cietušos un kriminālprocesā tiks nozīmētas ekspertīzes. Ekspertīžu veikšanā netiek izslēgta iespēja piesaistīt arī ārvalstu speciālistus.

Kā ziņots, ceturtdienas vakarā sabrukušā lielveikala “Maxima” drupās līdz plkst.10.15 atrasti 26 bojāgājušie.

Trīs no bojāgājušajiem ir ugunsdzēsēji.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša aģentūrai LETA pastāstīja, ka līdz plkst.8 apkopotā informācija liecina, ka no negadījuma vietas kopumā bija hospitalizēti 28 cilvēki, bet septiņiem cilvēkiem medicīniskā palīdzība sniegta uz vietas. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Viktorija Šembele aģentūrai LETA teica, ka hospitalizēti desmit ugunsdzēsēji, vēl divi guva vieglas traumas un pēc tam darbu turpināja.

Aculiecieniks Vladislavs Boičuks video vietnē “Youtube” publiskojis kadrus no traģēdijas vietas/

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. TV – ne-viens ne-pa- jau-tā:”Amerik! 20 % = 52 dvēseļu vērti?”
  TĀDI – ar Klusētāju Atvēli – Dvēs’les Pļauj!

 2. Ušakovam jāatkāpjas! Atbildēt

  Mēs zinām cilvēka vārdu, kurš atbildīgs par Rīgas būvvaldi un TRAĢĒDIJU. Biedrs UŠAKOVS. Viņam jāatkāpjas!

 3. Krievu Delfos ir fotogrāfija, kurā redzams stāvoklis uz jumta pirms otrā nobrukuma un tur nu ir pilnīgi skaidrs, kad tādu slodzi jumta konstrukcijas iturēt nevarēja. Jāņem vērā arī, ka vairākas dienas lija un zeme piesūcās ar ūdeni un tas smagums izdarīja visu. Ja kāds ir vainīgs tad tie ir konstruktori, kuri par attiecīgu naudiņu gribēja ieekonomēt uz zemes cenām.

 4. Ja uz jumta krauj bruģi,ber zemi,tad jumtam nenovēršami bija jāsabrūk.Kāpēc to nesaprata tie nejēgas kas to lika darīt, atliek vienīgi minēt.Notika tas kam bija jānotiek.

  • Tas nav nekas jauns, pat senās teikās stāsta par jumtu dārziem.
   Te tikai viena problēma pamatīgākus balstus vajadzēja un labāk pārsedzes saskrūvēt.

Draugiem Facebook Twitter Google+