Tehnika
Viedokļi

Gadījums ar lielo sodu pie “Rimi”: Vai šoferītis iznerrots pēc pilnas programmas? 16


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA

“LA” lasītājam rīdziniekam Vilnim Mencam kurš 12. septembrī bija novietojis automašīnu stāvvietā pie “Rimi” lielveikala, nepamanīdams šīs stāvvietas lietošanas noteikumus, SIA “EuroPark Latvia” tomēr likusi samaksāt sodu. Tiesa, tas mīkstināts. Agrāk uzlikto 25 eiro vietā Mencas k-gam tagad jāsamaksā 10 eiro.

Kā 13. septembrī man stāstīja Mencas k-gs, stāvvietā automašīna bijusi novietota tikai aptuveni 15 minūtes (skat. “LA” publikāciju 14. septembrī “Pret nepelnītu sodu jāprotestē”). Kad SIA “EuroPark” jautāju, vai patiešām par 15 minūtēm jāsaņem tāds sods, klientu apkalpošanas operatore atbildēja, ka tādi esot šīs stāvvietas lietošanas noteikumi. Un ieteica pārkāpējam vērsties ar rakstisku iesniegumu uzņēmuma birojā Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī 8. Ja būšot saglabāts lielveikala pirkuma čeks, kas tādējādi pierāda īslaicīgo atrašanos tirdzniecības centrā, tad varētu arī atbrīvot no šī soda. Tāpēc Mencas k-gs iesniegumam bija pievienojis gan pirkuma čeku, gan bankomāta kvīti, kurā redzams laiks, kad atradies tirdzniecības centrā. Tomēr šonedēļ saņēmis atbildi, ka pirkuma čeks un bankomāta kvīts neesot pietiekami pierādījumi, lai atbrīvotu no soda. Turklāt ierakstīto vēstuli ar paziņojumu par soda naudas lielumu saņēmis 3. oktobrī. Tajā paziņots, ka 10 eiro jāsamaksā līdz 2. oktobrim (!) Ja nesamaksās laikā, tad soda nauda palikšot agrākā apmērā – 25 eiro.

Kā noskaidroju, autostāvvietu pie lielveikala “Rimi” A. Deglava ielā 110 drīkst izmantot bez maksas pusotru stundu, uz automašīnas priekšējā paneļa aiz vējstikla novietojot zīmīti ar informāciju par laiku, kad tā novietota stāvvietā, vai ievadot automašīnas valsts reģistrācijas numuru elektroniskās reģistrācijas kioskā, kas atrodas telpā aiz ieejas durvīm lielveikalā. Par noteikumu neievērošanu – sods.

Tomēr šķiet, ka “EuroPark Latvia” iznerrojis pensionēto rīdzinieku, kā saka, pēc pilnas programmas. Vispirms paši iesaka ar iesniegumu un pierādījumiem ierasties uzņēmuma birojā. Pēc tam atzīst, ka ar šiem pierādījumiem nepietiek, lai atbrīvotu no soda. Visbeidzot piesūta paziņojumu par maksājumu, kuru nav iespējams samaksāt laikā.

Mencas k-gs nav vienīgais, kurš, nepamanīdams šīs stāvvietas noteikumus, iekritis tādā ķezā. Redakcijai piezvanīja arī Jānis Zeļenkovs, kurš par šādu pārkāpumu tāpat ticis sodīts ar 25 eiro. Kad devies uz uzņēmuma biroju ar rakstisku iesniegumu, kā viņš apgalvo, sargs nemaz neesot laidis iekšā.

Saistītie raksti

Kāpēc A. Deglava ielā 110 autostāvvietas lietošanas noteikumi atšķiras no citās autostāvvietās ieviestajiem? Piemēram, pie “Rimi” lielveikaliem K. Valdemāra ielā 112 vai Pulkveža Brieža ielā 33A autostāvvietu lietošanas noteikumi ir pavisam citi. Citās autostāvvietās pie “Rimi” lielveikaliem par auto novietošanu nav jāmaksā vispār.

SIA “EuroPark Latvia” valdes loceklis Mārtiņš Meisītis saka, ka autostāvvietu lietošanas noteikumi atšķiras tāpēc, ka zemei un uz tās esošajām ēkām ir dažādi īpašnieki, tāpat dažādi ir viņu izvirzītie noteikumi šo autostāvvietu apsaimniekošanā, kurus nodrošina uzņēmums SIA “EuroPark Latvia” un kurus bez īpašnieku piekrišanas grozīt nevarot.

LA.lv