×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
7. oktobris, 2016
Drukāt

Gadījums ar lielo sodu pie “Rimi”: Vai šoferītis iznerrots pēc pilnas programmas? (9)

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs foto.

“LA” lasītājam rīdziniekam Vilnim Mencam kurš 12. septembrī bija novietojis automašīnu stāvvietā pie “Rimi” lielveikala, nepamanīdams šīs stāvvietas lietošanas noteikumus, SIA “EuroPark Latvia” tomēr likusi samaksāt sodu. Tiesa, tas mīkstināts. Agrāk uzlikto 25 eiro vietā Mencas k-gam tagad jāsamaksā 10 eiro.

Kā 13. septembrī man stāstīja Mencas k-gs, stāvvietā automašīna bijusi novietota tikai aptuveni 15 minūtes (skat. “LA” publikāciju 14. septembrī “Pret nepelnītu sodu jāprotestē”). Kad SIA “EuroPark” jautāju, vai patiešām par 15 minūtēm jāsaņem tāds sods, klientu apkalpošanas operatore atbildēja, ka tādi esot šīs stāvvietas lietošanas noteikumi. Un ieteica pārkāpējam vērsties ar rakstisku iesniegumu uzņēmuma birojā Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī 8. Ja būšot saglabāts lielveikala pirkuma čeks, kas tādējādi pierāda īslaicīgo atrašanos tirdzniecības centrā, tad varētu arī atbrīvot no šī soda. Tāpēc Mencas k-gs iesniegumam bija pievienojis gan pirkuma čeku, gan bankomāta kvīti, kurā redzams laiks, kad atradies tirdzniecības centrā. Tomēr šonedēļ saņēmis atbildi, ka pirkuma čeks un bankomāta kvīts neesot pietiekami pierādījumi, lai atbrīvotu no soda. Turklāt ierakstīto vēstuli ar paziņojumu par soda naudas lielumu saņēmis 3. oktobrī. Tajā paziņots, ka 10 eiro jāsamaksā līdz 2. oktobrim (!) Ja nesamaksās laikā, tad soda nauda palikšot agrākā apmērā – 25 eiro.

Kā noskaidroju, autostāvvietu pie lielveikala “Rimi” A. Deglava ielā 110 drīkst izmantot bez maksas pusotru stundu, uz automašīnas priekšējā paneļa aiz vējstikla novietojot zīmīti ar informāciju par laiku, kad tā novietota stāvvietā, vai ievadot automašīnas valsts reģistrācijas numuru elektroniskās reģistrācijas kioskā, kas atrodas telpā aiz ieejas durvīm lielveikalā. Par noteikumu neievērošanu – sods.

Tomēr šķiet, ka “EuroPark Latvia” iznerrojis pensionēto rīdzinieku, kā saka, pēc pilnas programmas. Vispirms paši iesaka ar iesniegumu un pierādījumiem ierasties uzņēmuma birojā. Pēc tam atzīst, ka ar šiem pierādījumiem nepietiek, lai atbrīvotu no soda. Visbeidzot piesūta paziņojumu par maksājumu, kuru nav iespējams samaksāt laikā.

Mencas k-gs nav vienīgais, kurš, nepamanīdams šīs stāvvietas noteikumus, iekritis tādā ķezā. Redakcijai piezvanīja arī Jānis Zeļenkovs, kurš par šādu pārkāpumu tāpat ticis sodīts ar 25 eiro. Kad devies uz uzņēmuma biroju ar rakstisku iesniegumu, kā viņš apgalvo, sargs nemaz neesot laidis iekšā.

Kāpēc A. Deglava ielā 110 autostāvvietas lietošanas noteikumi atšķiras no citās autostāvvietās ieviestajiem? Piemēram, pie “Rimi” lielveikaliem K. Valdemāra ielā 112 vai Pulkveža Brieža ielā 33A autostāvvietu lietošanas noteikumi ir pavisam citi. Citās autostāvvietās pie “Rimi” lielveikaliem par auto novietošanu nav jāmaksā vispār.

SIA “EuroPark Latvia” valdes loceklis Mārtiņš Meisītis saka, ka autostāvvietu lietošanas noteikumi atšķiras tāpēc, ka zemei un uz tās esošajām ēkām ir dažādi īpašnieki, tāpat dažādi ir viņu izvirzītie noteikumi šo autostāvvietu apsaimniekošanā, kurus nodrošina uzņēmums SIA “EuroPark Latvia” un kurus bez īpašnieku piekrišanas grozīt nevarot.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Šitas viss ir vēl vecās prihvatizācijas sekas, kad zeme tika fiziski sadalīta pa pirmskara robežām, neņemot vērā uz tās pēc kara uzbūvēto. No turienes arī mistiskās zemes nomas dzīvokļu īpašniekiem. Bet var saprast arī īpašniekus valsts no viņiem nodokli pieprasa.

 2. Viens ir skaidrs, ka uz tādiem RIMI veikaliem nav ko braukt. Kamēr pats RIMI nenovāks tās maksas autostāvvietas vai arī paliks bez ienākumiem, to maksas autostāvvietu dēļ.

  • Gluži manas domas. Vēl tā sodīts neesmu, taču, ja kaut reizi tas notiks, savu kāju tādā Rimi vairs nesperšu, tieši tāpat kā tas jau ir ar Maksimu.

  • Šodien aiz gara laika, čomu gaidīdams, izlasīju autostāvvietas izmantošanas noteikumus pie RImi Mārupes ielā. Ar visiem absurdiem, kas līgumā ir, piem, “novietoji šeit automašīnu, tu apstiprini, ka esi izlasījis šo paziņojumu”. Beigās, saprotams, draudēts ar parādu piedzinējiem.

   Tādējādi, jebkuram jāsaprot, ka aizbraucot ar auto uz Rimi, var beigās palikt ne vien bez auto, bet arī bez mājas.

   Sagaidījis čomu biju tik škrobīgs, ka neiepirkāmies Rimi, kā sākotnēji bija plānots, bet aizbraucām ar riteņiem tālāk. Mani silda doma, ka Rimi šodien pazaudēja savus dažus EUR peļņas.

 3. sorry, bet iisti nesaprotu – ar ko mineetaa veikala kaartiiba atshkjiras no piemeeram kr.valdemaara 118 kaartiibas – tur arii ir lakam pusotra stunda (vai tikai stunda) un ir jaapanjem talons ar saakuma laikau un jaaievieto logaa…

  • Pietika ar tekstu: “sorry, bet iisti nesaprotu”. Tur jau tā lieta, ka “….ir jaapanjem talons ar saakuma laikau un jaaievieto logaa”, bet šeit ir pavisam cita kārtība, kas uzreiz arī nav pamanāma – ievadot automašīnas valsts reģistrācijas numuru elektroniskās reģistrācijas kioskā, kas atrodas telpā aiz ieejas durvīm lielveikalā.

 4. Tās ir vienīgās zāles-šo veikalu izvairīties apmeklēt,kad Rimi redzēs,ka krītas apgrozījums ,viņi paši šo problēmu atrisinās ātri un vienkārši,citas iespējas nav.

 5. Loti saniknojoši. Visa politelite ir sapuvusi un jāmaina. jāmaina radikāli iekārta.
  Valstij ir jarūpējas lai tās pilsoņiem nebūtu šādu neertību. Stipra valsts vara, kura vēlas sevi saglabāt, to arī darītu.
  sī tiešām ir koloniāla zagļubanda kā saka Kremlini un prokrievi.
  Valsts vara, kurai nav iespējams apelēt pie prestiža, jo tādas kategorijas nav.
  Līdz ar to diskomfortabla pilsoņiem.

 6. Jau kurais paziņa ir šitā izčakarēts,tieši tā pati dziesma-samaksā 10 eiro,jo čeki neesot pierādījums.Iesaku šo Rimi veikalu ignorēt,jo vienkāršs brauciens uz veikalu pēc pārtikas var izvērsties īstās nepatikšanās.Vismaz paziņas tur vairs savu kāju nespers un es arī.Atraduši vieglas naudas iegūšanas vietu.

Draugiem Facebook Twitter Google+