Mobilā versija
-2.1°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
9. jūnijs, 2016
Drukāt

Apzina salnu nodarīto kaitējumu; plašākie postījumi – Kurzemē

Foto - LETAFoto - LETA

Strauji mainoties gaisa temperatūrai visā Latvijā, šonedēļ daudzviet bijušas salnas, kas radījušas arī zināmus kaitējumus lauksaimniekiem, liecina Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) augkopības speciālistu apsekojumi.

Visvairāk un vislielāko postījumu salna nodarījusi Kurzemes pusē, kur tā fiksēta gan naktī no pirmdienas uz otrdienu, gan no trešdienas uz ceturtdienu.

“Apzinot mūsu augkopības speciālistus visā Kurzemē, secinājām, ka visvairāk cietušas puķes, kas daudzviet nosalušas. Saldus pusē pat fiksēti sasaluši agrotīkli. Salna bijusi tik spēcīga, ka visa zeme no Saldus līdz Draudzībai un arī Skrundā bijusi balta. Tomēr lielāko skādi salna nodarījusi naktī no pirmdienas uz otrdienu, kad apsaluši dažādi dārzeņi, arī kartupeļi un puķes dārzā. Priekulē cilvēki naktī ar laistīšanu centušies pasargāt dārzus no salnas, taču arī tas nav līdzējis. Jāatzīst gan, ka salna zemi skārusi joslām, vairāk zemās un purvainās vietās,” atklāj LLKC Liepājas biroja vadītāja Anita Bērziņa.

Latgalē salna nedaudz skārusi kartupeļus, kas aug melnzemē un ieplakās. Cietuši arī pārsētie mieži, kas nupat sākuši dīgt, – vietām tie kļuvuši dzelteni. Tomēr par lieliem postījumiem šajā reģionā runāt nevar.

Vidzemē – Madonas pusē, piemājas dārzos salna nav fiksēta, vien zemākās vietās griķu sējumos redzami dzelteni augi, kas liecina, ka tur salna nedaudz pieķērusi. Kartupeļus šajā reģionā tā nav skārusi.

Tikmēr Zemgalē salna nav manīta teju nekur, vien zemākajās vietās viegli apsalušas ķirbju apakšējās lapas.

LLKC augkopības speciālisti aicina dārzu īpašniekus par augiem parūpēties, izmantojot dūmu sveces, kā arī pārklājot, kur tas iespējams, ar agrotīklu.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+