×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
14. septembris, 2012
Drukāt

“Aqua Riga” sola bremzēt ūdens tarifu celšanas dinamiku

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Pašvaldības uzņēmuma “Rīgas ūdens” meitasuzņēmuma “Aqua Riga” pievēršanās dzeramā ūdens biznesam ļaus nopelnīt pietiekami daudz līdzekļu, lai tiktu bremzēta ūdens tarifu celšanas dinamika, intervijā biznesa portālam “Nozare.lv” norādīja uzņēmuma jaunieceltā valdes locekle Ineta Zalāne.

“Lai iegūtu līdzekļus “Rīgas ūdens” infrastruktūras attīstībai, ūdens pārdošana ir viens no labākajiem veidiem – nākamo desmit gadu laikā iespējams iegūt vidēji ap četriem miljoniem papildu ienākumu. Protams, varētu iet vienkāršāko ceļu un ar regulatora starpniecību apstiprināt jaunus tarifus. Tomēr ar šo projektu līdzekļi tiks iegūti no blakus attīstītiem komercdarbības veidiem, nevis tiešā veidā tas tiek uzlikts uz iedzīvotāju pleciem – netiek celts tarifs, kas patlaban ir 0,361 santīms par vienu kubikmetru ūdens,” atzina Zalāne.

Vienlaikus viņa atturējās komentēt, vai minētais nozīmē ūdens tarifu stabilitāti nākotnē.

“Šis jautājums ir māteskompānijas pārziņā. Pastāv lēmums tuvāko gadu laikā necelt tarifus, un līdz ar to tiek meklēti visi iespējamie resursu izmantošanas efektivitātes celšanas veidi. Protams, nebūs tā, ka ar šo projektu “Aqua Riga” salāpīs visus caurumus, tomēr tarifu celšanas dinamika tiks palēnināta – tas būs nozīmīgs solis, lai tarifi netiktu celti. Galu galā neviens nespiež šo ūdeni pirkt – iedzīvotājs, kuram nav liekas naudas, Rīgas ūdeni patiešām droši var dzert no krāna,” sacīja uzņēmuma vadītāja.

Kā ziņots, “Aqua Riga” kā pašvaldības SIA “Rīgas ūdens” meitasuzņēmums Uzņēmumu reģistra Komercreģistrā reģistrēta 28.augustā. Uzņēmuma vienīgā valdes locekle ir Zalāne, “Aqua Riga” apmaksātais pamatkapitāls – 105 000 latu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+