Ar 10 minūtēm laba hokeja sanāk tikai zaudējums 0

Rīgas “Dinamo” Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē svētdien savā laukumā ar rezultātu 4:5 (0:1, 1:3, 3:1) zaudēja Mitišču “Atlant” vienībai, ko pārstāv arī tā kādreizējais kapteinis Sandis Ozoliņš.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191
“Es mazliet samulstu, kāpēc rentgens rokai, bet man jāizģērbjas!” Sieviete dalās pieredzes stāstā par radiologa apmeklējumu 17

Latvijas klubs tādējādi piedzīvoja trešo zaudējumu pēc kārtas, visi no kuriem pieredzēti uz sava mājas ledus.

Rīgas “Dinamo” rindās ar diviem gūtiem vārtiem izcēlās Miks Indrašis, bet reizi precīzs bija Arvīds Reķis, kuram tie bija pirmie vārti šosezon, un Mārtiņš Karsums. Tikmēr “Atlant” komandā divreiz izcēlās Maksims Majorovs, bet pa vieniem vārtiem guva Iļja Krikunovs, Mihails Gluhovs un Andrēass Engkvists.

“Dinamo” treneri mačam bija pieteikuši sešus aizsargus un 13 uzbrucējus. Ārpus pieteikuma no treneru rīcībā esošajiem hokejistiem palika aizsargi Guntis Galviņš un Rodrigo Laviņš. Vārtus atkal sargāja Māris Jučers.

Maču abas komandas iesāka ļoti piesardzīgi, pirmajās minūtēs neizveidojot vārtu gūšanas iespējas. Pēc tam, kad teritoriāls pārsvars pārgāja viesu pusē, kuru hokejisti regulārāk sāka traucēt arī Jučeru mieru, spēles temps manāmi pieauga, tomēr labas pozīcijas metienu veikšanai radās reti. Tuvojoties trešdaļas vidum, aktīvi uzbrukumā sāka darboties Vitālijs Pavlovs un Gints Meija, bet drīz pēc tam rīdzinieki tika pie iespējas spēlēt vairākumā. Tajā divi labi metieni padevās Krišjānim Rēdliham, tomēr ar tiem galā tika “Atlant” vārtsargs Staņislavs Gaļimovs.

Pēc atgriešanās vienādos sastāvos aktīvi turpināja spēlēt Pavlovs, bet pie teicamas iespējas tika Ģirts Ankipāns, kura izgājiens pret Gaļimovu tika neatļauti traucēts. Uz viesu vārtiem tika nozīmēts soda metiens, kuru gan Ankipāns nespēja realizēt, raidot ripu tieši virsū Gaļimovam. Pēc šīs epizodes pārsvars jau bija pārgājis “Dinamo” puses, komandas rindās bīstamus metienus veicot Gunāram Skvorcovam un Mikam Indrašim. Mājinieki turpināja kontrolēt ripu arī trešdaļas beigu daļā, taču tad par skaitliskā sastāva pārkāpumu nonāca mazākumā. Viesiem izdevās to pārvērst vārtu guvumā, kad pēc burzmas pie “Dinamo” vārtiem pirmais pie ripas piesteidzās Krikunovs un 54 sekundes pirms došanās atpūtā raidīja to tukšajā vārtu stūrī. Laukuma saimniekiem pēdējās sekundēs bija iespēja atspēlēties, tomēr Aleksandrs Žirū trāpīja pa vārtu stabu.

Mača otrā trešdaļa sākās ar diviem ātri gūtiem vārtiem, kad vispirms jau 11.sekundē ar precīzu metienu no distances 1:1 panāca Indrašis, bet 39 sekundes vēlāk ar to pašu atbildēja Engkvists. “Dinamo” ātri centās atgriezt cīņas līdzsvaru, taču kļūdījās uzbrukuma zonā, kas ļāva viesiem noorganizēt pretuzbrukumu. Tā noslēgumā ripa nonāca pie Majorova, kurš ar elegantu kustību apspēlēja Jučeru un raidīja ripu viņam starp kājasargiem, panākot 3:1 “Atlant” labā.

Pēc zaudētājiem vārtiem “Dinamo” bija spiesti ilgstoši aizsargāties, jo noraidīts tika Meija, bet pirms noraidījuma izciešanas “Atlant” ilgi turēja ripu aizturētā soda laikā. Izturējuši mazākumu, laukuma saimnieki pārvirzīja ripu tuvāk pretinieku vārtiem un drīz vien tika pie vairākuma, taču tā laikā ripu pie zilās līnijas neuztvēra Arvīds Reķis, kas ļāva Majorovam doties pretuzbrukumā un panākt jau 4:1 “Atlant” labā. Trešdaļas izskaņā “Dinamo” centās lauzt mača gaitu ar mainītiem spēlētāju virknējumiem, tomēr priekšpēdējā minūtē atkal nokļuva mazākumā, kad sodīts tika Džeimijs Džonsons. Atlikušajā laikā rezultāts gan vairs nemainījās.

Cīņas trešo trešdaļu “Dinamo” sāka ar aktīviem centieniem atspēlēties, taču spēja radīt vien pāris pusmomentus. “Atlant” komanda tikmēr spēlēja pacietīgi un astotajā minūtē panāca jau 5:1 savā labā, kad pēc skaistas saspēles Jučeru pārspēja Gluhovs. Pēc zaudētājiem vārtiem mājinieki nebija tālu arī no sesto vārtu zaudējuma, bet turpinājumā atkal pārņēma iniciatīvu, ko lielā mērā sekmēja nopelnītā iespēja spēlēt vairākuma. Tajā “Dinamo” hokejistiem bija vairākas iespējas izcelties, tomēr rezultāts palika nemainīgs.

Cerības uz izglābšanos mājiniekiem dāvāja Reķis, kurš trešdaļas 13.minūtēc pēc individuālā reida pārspēja Gaļimovu nesagatavotu un guva savus pirmos vārtus sezonā, kā arī Indrašis, kurš mazliet vairāk nekā minūti vēlāk pirmais piesteidzās pie vārtsarga atsistās ripas un panāca rezultātu 3:5. Emocionāli uzlādētā mājinieku komanda devās uzbrukumos, tomēr tie cerēto rezultātu nedeva. Izteikti labas iespējas atgūt vēl kādus vārtus pavērās vien pēdējā minūtē, kad izcelties varēja Andris Džeriņš, tā vietā nopelnot komandai iespēju spēlēt vairākumā. Uz ledus mājinieki devās ar sešiem laukuma spēlētājiem, gandrīz uzreiz panākot jau 4:5, kad precīzs no vārtu priekšas bija Karsums.

Pie ripas rīdzinieki tika 20 sekundes pirms cīņas beigām, ātri nogādāja to pretinieku aizsardzības zonā un tika pie labas metiena pozīcijas, taču savu komandu glāba Gaļimovs.

Šī rīdziniekiem bija trešā cīņa mājas spēļu sērijā. Pirmajos divos mačos Latvijas klubs rādīja cienījamu sniegumu, bet cieta divas neveiksmes – ar 1:2 mača izskaņā piekāpās Sanktpēterburgas SKA komandai un ar 3:4 atzina Ņižņijnovgorodas “Torpedo” pārākumu.

Pirms šīs četru mājas spēļu sērijas “Dinamo” klubu pameta divi spēlētāji – pieredzējušais uzbrucējs Aleksandrs Ņiživijs, kurš devies uz Čehijas vienību Prāgas “Lev”, un kanādiešu aizsargs Matjē Karls, kurš sezonu turpinās Šveicē. Kluba vadība izteikusies, ka jau gatavojas nākamajai sezonai, dodot iespēju sevi pierādīt gados jaunajiem hokejistiem.

40 gadus vecais Ozoliņš bija Rīgas “Dinamo” kapteinis iepriekšējās trīs sezonas. Šo sezonu viņš uzsāka bez kluba, bet septembra beigās pievienojās tobrīd sekmīgi spēlējošajai “Atlant” komandai. Kopš tā laika gan Mitišču klubam sākās iespaidīgas zaudējumu sērijas un arī tam tagad ir vien minimālas izredzes uz kvalificēšanos Gagarina kausam. Pēdējā laikā Ozoliņš ir arī “Atlant” komandas kapteinis.

Ozoliņš šosezon laukumā devies 34 spēlēs, kurās izcēlies ar vieniem gūtajiem vārtiem un 14 rezultatīvām piespēlēm.

Abas komanda pirmoreiz šosezon savā starpā tikās septembrī, kad “Atlant” vēl bez Ozoliņa sastāvā izcīnīja uzvaru savā laukumā ar 5:2.

Pēc šī mača “Dinamo” mājas spēļu sēriju otrdien noslēgs ar cīņu pret Miķeļa Rēdliha pārstāvēto Jaroslavļas “Lokomotiv” komandu. Tad Latvijas klubam būs jādodas uz Tālajiem Austrumiem sezonas pēdējā izbraukuma sērijā.

Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas “Dinamo” ar 45 punktiem 45 spēlēs ieņem 13.vietu. Septiņas spēles pirms regulārā čempionāta beigām rīdzinieki no izslēgšanas spēļu zonas atpaliek par 14 punktiem, saglabājot vien teorētiskas izredzes iekļūt izslēgšanas cīņās.

Savukārt “Atlant” ar 52 punktiem atrodas šīs pašas konferences 11.pozīcijā.