×
Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
17. marts, 2014
Drukāt

Ar “Āgenskalna dārgumiem” svinēs Rozentāla vidusskolas simtgadi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piektdien, 21.martā no pulksten 10 līdz diviem Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā notiks atvērto durvju diena, radošās darbnīcas un izstādes “Āgenskalna dārgumi” atklāšana, portāls LA.lv uzzināja skolā.

Izstādē “Āgenskalna dārgumi” būs apskatāmi dažādās tehnikās radīti mākslas darbi, kas atspoguļos Āgenskalna apkaimes kultūrvēsturiskos, mākslinieciskos, teritoriālos aspektus un personības. Pasākuma laikā visi klātesošie būs aicināti piedalīties radošajās darbnīcās, iesaistoties grafikas, tēlniecības, animācijas, skicēšanas un multimediju aktivitātēs, radot savus dārgumus.

Apmeklētājiem tiks piedāvāta skolas apskates ekskursija un iespēja piedalīties Āgenskalna apkaimes kultūras un mākslas piemēru izpētē, iepazīstot ceļveža “Āgenskalna dārgumi” maršrutu.

Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskola (JRRMV) ir viena no labākajām mākslas vidusskolām Latvijā, kur augstā līmenī var apgūt akadēmiskās zīmēšanas un gleznošanas pamatus, kā arī tēlniecību, fotografēšanu, datorgrafiku, animāciju, video mākslu, interneta mājaslapu dizainu un citus ar laikmetīgo mākslu saistītus priekšmetus.

Arhitekta Reinholda Šmēlinga projektētā skolas ēka Hāmaņa ielā 2A celta no 1913. līdz 1914. gadam un šogad svin simt gadu pastāvēšanas jubileju. Ēka rekonstruēta JRRMV vajadzībām 1999. gadā (arhitekti U.Zābers, P.Kļava). Tā ir viena no piecpadsmit R. Šmēlinga projektētajām “sarkanajām” skolām – Āgenskalna mākslas pērle.

Projekts tiek īstenots Rīgas kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+