Sports
Basketbols

BK “Ventspils” sāk dalību FIBA Eiropas kausa izcīņā 0

Foto – Juris Kalniņš

Latvijas basketbola vicečempionu vienība BK “Ventspils” šovakar ar spēli savā laukumā pret Slovēnijas komandu “Helios Domžale” startēs FIBA Eiropas kausa izcīņas turnīrā.

BK “Ventspils” šoruden ir vienīgā Latvijas komanda Eiropas klubu turnīros. Salīdzinājumā ar kaimiņiem izskatāmies pieticīgi, jo lietuvieši piedalās ar sešām komandām, igauņi – ar divām. Ventspilnieki kopš profesionāla basketbola kluba izveides allaž bijuši starp Eiropas kausu dalībniekiem. Šīs sezonas sakarā tiek runāts par izslēgšanas spēlēm, taču skaidrs, ka BK “Ventspils” jātiecas uz augstāku mērķi.

Eiropas kausa izcīņas pirmajā posmā kurzemniekiem jātiekas ar “Helios Domžale”, Pasvales “Pieno žvaigždes” (Lietuva) un Žgoržeļecas “Turow” (Polija). Šovakar Ventspilī viesosies ar diviem amerikāņiem, vienu horvātu un vienu serbu pastiprinātie slovēņi, kurus trenē savulaik Ventspilī neko lielu nesasniegušais Gašpers Okorns. Slovēnijas čempionātu “Helios” sāka ar uzvaru un zaudējumu, pērn komandai septītā vieta turnīrā, un tā iekļuva pusfinālā.

BK “Ventspils” galvenais treneris Kārlis Muižnieks:

– Esam labi pastrādājuši, taču trūkst spēļu ar spēcīgiem pretiniekiem. Vēl ir pats sezonas sākums, gatavošanās posmā komandā trūka Latvijas izlases basketbolistu, bet tagad tajā korektīvas ievieš savainojumi un pēdējās pārmaiņas komplektācijā. Spēlētāji ir dažādā kondīcijā, tomēr šķiet, ka esam pienācīgi gatavi startam Eiropas kausa izcīņā.

– Latvijas basketbola līgas čempionātā jums ir sešas uzvaras ar 18 un vairāk punktu pārsvaru, taču tām pa vidu zaudējums Liepājā.

– Varbūt kļuvām pašpārliecināti. Liepājā sapratām, ka agresīvam basketbolam, kādu sev esam izvēlējušies, vajadzīga plaša spēlētāju rotācija. Tobrīd tādas nebija. Liepājnieki arī norādīja, ka mums vēl ir daudz kam jāpiestrādā basketbola taktikas jomā.

– Vai piekrīti, ka BK “Ventspils” un “Turow” ir grupas turnīra favorīti?

– Vēl ne, paskatīsimies divas trīs spēles un tad izdarīsim secinājumus. Sezona tikko sākusies, tādēļ grūti novērtēt katras komandas gatavību un iespējas. Mūsu uzdevums ir iekļūt izslēgšanas spēlēs, bet uz to jāiet soli pa solim. Man tiešām nav bijis laika domāt, cik tālu varam aiziet ar pašreizējo komandu. Taču gribam uzvarēt katrā spēlē.

– Kas sakāms par šīvakara pretiniekiem no Slovēnijas?

– Esam redzējuši abas viņu spēles Slovēnijas čempionātā. Savā laukumā tā bija agresīva un ātra komanda, bet viesos spēlēja daudz pozicionālāk. Jūtama Balkānu basketbola skola.

– Kādu basketbolu līdzjutēji redzēs BK “Ventspils” izpildījumā?

– Vēlamies spēlēt agresīvi un ātri. Mūsdienu basketbols pieprasa spēlētājus, kuri spēj darboties vairākās pozīcijās, universālai jābūt arī visas komandas spēlei. Esam piestrādājuši agresivitātei aizsardzībā, no kuras jāsākas mūsu spēles koncepcijai. Ja nesanāk, jābūt rezervēm to kompensēt ar savu uzbrukumu.

MŪSĒJIE ĀRZEMĒS

VTB LĪGA. “Ņižņij Novgorod” ar treneri Aināru Bagatski – Maskavas “CSKA” 86:82, Kaspars Bērziņš (30 min) 13 (2/2, 1/0, 12/9)+7 AB+2 RP, Tallinas “Kalev” – Tbilisi “Vita” 85:75, Rolands Freimanis (24 min) rezultatīvākais: 20 (7/4, 10/4, 1/0)+6 AB+5 RP.

ADRIJAS LĪGA. Slovēnijas “Union Olimpija” – Melnkalnes “Budučnost” 63:67, Ronalds Zaķis (26 min) 12 (10/6, 2/0)+2 AB.

VĀCIJA. “Brose Baskets” – “Ewe Baskets” 89:76, Jānis Strēlnieks (30 min) 12 (3/2, 5/1, 6/5)+3 AB+3 RP. Dāmas: “Saarlouis” – “Marburg” 68:53, Sabīne Niedola (35 min) 9 (6/3, 5/3)+11 AB+3 RP, “New Basket” – “Chemcats” 62:78 viesos, Ance Aizsila (26 min) 0 (4/0, 1/0)+1 AB+1 RP.

SPĀNIJA. “Bilbao” – “Gipuzkoa” 75:63 viesos, Dairis Bertāns (20,5 min) 7 (5/1, 4/4)+2 RP+1 AB, “Fuenlabrada” – “Joventut” 66:79 viesos, Ronalds Šmits (8,5 min) 0+1 AB, “Gran Canaria” – “Sevilla” 76:67, Anžejs Pasečniks palika rezervē. Dāmas: “Zaragoza” “Hola” 77:61 viesos, Dita Liepkalne (28 min) 15 (2/1, 5/3, 4/4)+3 AB+2 RP; Linda Rubene (14 min) 2 (2/1, 1/0)+2 AB, “Perfumerias Avenida” – “Gipuzkoa” 83:56, Kristīne Vītola (22 min) 8 (6/2, 5/4)+12 AB+1 RP.

LA.lv