Foto – Shutterstock

Ar ājurvēdu pret pirmsmenstruālo sindromu 0

“Lūdzu, pastāstiet, vai ājurvēdā ir līdzekļi pret pirmsmenstruālo sindromu (PMS)! Ķīmiju lietot nevēlos, taču nepatīkamās sajūtas pirms mēnešreizēm tik ļoti nomāc, ka vajadzētu atrast kādu alternatīvu.”

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84
Lasīt citas ziņas

Uz šo jautājumu žurnāla pagājušā gada jūlija numurā izsmeļoši atbildējusi ājurvēdas ārste Ilona Ābele-Šrenka, pirmām kārtām paskaidrojot, ka nav viena preparāta, pēc kura lietošanas PMS kā uz burvja mājienu izzustu uz visiem laikiem. Lai iedarbība būtu paliekoša, ājurvēdai jākļūst par dzīvesveidu.

* Pašsajūtas tūlītējai uzlabošanai ājurvēdā lieto dažādu augu preparātus. Populārākais hormonālās sistēmas līdzsvarotājs ir šatavari jeb sparģelis, kas pieejams tinktūras, tablešu un pulverīša veidā. Var lietot uzturā arī svaigā veidā, tomēr, lai uzņemtu organismam nepieciešamo vērtīgo vielu dienas devu, būtu jāpārtiek gandrīz tikai no tā. Preparātos ir šā auga koncentrāts.

CITI ŠOBRĪD LASA

Izmanto arī līdzekļus, kas satur ārstniecisko augu kombināciju un līdzsvaro visu organismu. Tie var palīdzēt 3–5 mēnešus, kamēr tiek sakārtots organisms, bet nav paredzēti ilgākai lietošanai.

* Vātām jāēd mazām porcijām, jāievēro regulāras ēdienreizes. Ja izdodas ielikt sevi rāmjos, pašsajūta ir ļoti laba. Svarīgi, lai uz šķīvja būtu silts un termiski apstrādāts – tvaicēts vai sautēts – ēdiens, nevis zaļbarība, sausmaizītes vai, vēl trakāk, ātrās uzkodas. Dzērienam vienmēr jābūt mazliet siltākam par istabas temperatūru. Neko aukstu vai kopā ar ledu dzert nevajadzētu.

* Pitām nav vēlami asi ēdieni, jo tie viņas vēl vairāk uzkurina. Ieteicams nodarboties ar meditāciju, jo tā iespējams iegūt iekšējo līdzsvaru. Vēlams ieturēties trīs reizes dienā. Parasti pitām nav jāsaka, ka jāievēro regulāras ēdienreizes, jo neēdušas tās jūt diskomfortu un kļūst dusmīgas. Vasarā vajag dot priekšroku svaigiem dārzeņiem, bet rudenī un ziemā – siltam ēdienam.

* Kaphas tipa sievietēm nevajadzētu lietot uzturā govs piena produktus, jo tie veicina gļotu veidošanos, bet kazas piena produktus var un vajag! Kaphas drīkst ēst vienreiz dienā, taču mūsdienu steidzīgā ikdienas ritma dēļ tomēr ieteicamas divas ēdienreizes – pusdienas un vakariņas. Lai izvairītos no svara pieauguma, pusdienām vajadzētu būt sātīgākām, vakariņām – pieticīgākām. Nedrīkst gulēt pusdienlaiku, kaut gan pēc maltītes ļoti velk uz miegu. Prātīgāk ir ēst drusciņ mazāk. Kaphām svarīgas ir pastaigas svaigā gaisā un fiziskās aktivitātes.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.