×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
11. aprīlis, 2013
Drukāt

Ar akreditētājiem joprojām diskutē

Foto - LETAFoto - LETA

Līgumu ar Vācijas Augstākās izglītības akreditācijas aģentūru (ASIIN) par Latvijas augstskolu studiju virzienu akreditāciju noslēgs vai nu tuvākās nedēļas laikā, vai nekad, tā var spriest no Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvju teiktā.


 

Sākotnēji tika solīts, ka līgums tiks noslēgts jau februāra beigās, un šo termiņu būtu bijis arī nepieciešams ievērot, jo daļai studiju programmu jau šopavasar beigsies akreditācijas termiņš. Taču, kā pastāstīja izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa padomnieks Reinis Tukišs, ar aģentūras pārstāvjiem joprojām “notiek diskusijas par tehniskām un juridiskām niansēm”. Kādām tieši, R. Tukišs neatklāja. Taču noprotams, ka strīds nav par akreditācijas izmaksām, jo to cenrādis jau ir sagatavots un nodots izskatīšanai valsts sekretāru sanāksmē. To valdībā paredzēts apstiprināt aprīļa beigās.

Taču IZM Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktora vietniece augstākās izglītības jomā Inese Stūre vakar Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē atzina, ka IZM pieļauj teorētisku iespēju, ka līgumu ar vācu akreditētājiem tomēr neizdosies noslēgt, ziņo aģentūra LETA. Par to, ka līgumu patiešām izdosies noslēgt, gan jau agrāk licis šaubīties garais pārrunu process.

Ko IZM darīs, ja līgums tomēr netiks noslēgts? R. Tukišs atbildēja, ka par rīcību tādā gadījumā IZM ir domāts, taču plašāk komentēt to viņš nevēlējās, jo joprojām turpinās sarunas ar ASIIN. Cik liela ir iespēja, ka līgumu nenoslēgs, R. Tukišs arī neatklāja.

Tikmēr Latvijas Universitātes rektors Mārcis Auziņš Saeimas komisijas sēdē pavēstījis, ka daļa studentu apsver iespēju pamest studijas, jo vairs netic, ka studiju programmu akreditācija vispār notiks un ka būs iespējams saņemt diplomu par studiju pabeigšanu, ziņo BNS.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+