×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
23. novembris, 2016
Drukāt

Egils Līcītis: Ar asākiem zobiem? (4)

Foto - Ieva Makare/LETAFoto - Ieva Makare/LETA

Vilnis Ķirsis

Niķupoļi viebjas, ka “Vienotība” tautai nav parādījusi godu, par Rīgas domes vēlēšanu listes pirmo numuru norīkodama zaļu, skābu, negatavu Ķirsi, kam par pilsētas lielvecākā godu būs jāspēkojas ar pašu Nilu Briesmīgo.

Tas ir pāragri izkārts baltais karogs un pļāpas no bailuļu puses, kuri pirmie laistos lapās, mēnesnīcā sastapušies pat ar viegli iereibušu Purčika sociāldemokrātu pulciņu treniņtērpos. Jārēķinās, ka pašlaik “Vienotība” atrodas sanācijas periodā. Viens ceļš no krustojuma ved uz likvidāciju un asenizāciju, ejot pa otru, partiju atkal var padarīt varenu. Kopš atņemta valsts uzturnauda, vienotībnieki ir pliki kā baznīcas žurkas un ātro kredītu ņēmēju rindā. Garos valdīšanas gados retojušās masīvu līderu rindas. Kur rast mēra kandidātu, kuram labā sabiedrība aplaudētu kā rokstāram un sauktu – oi, tas ir zelta cilvēks, šitais nudien aizpeldinās Nilu pa pilsētas kanālu!

Priekšsēdētājs Andris Piebalgs nav no Rīgas adrešu galda, otrkārt, pēc eiropeiska standarta kā partijas vadonis tikšot pieteikts par premjera amata kandidātu. Saeimas frakcijā ir nedaudzi ar “V” firmas zīmi tetovētie. Sašmucējušies – izslēgti, pārējie – reģionu grupai piederīgie. Kas zīmējas uz deputātu Vilni Ķirsi, starp esošiem pieejamiem kadriem tā nepavisam nav slikta izvēle. Garš, dūšīgs puisietis, saimnieciski domājošs ekonomists, kas Saeimā nesēž kā Grietiņa pie ratiņa un nav gluži uz mutes kritis, lai lunkanais LPSR vadītājs Ušakovs Ķirsi notiesātu kā odziņu.

Pašvaldību vēlēšanas būs pirmais pārbaudījums, vai jaunā “Vienotība” atdzims spēkā un dailē vai pārvērtīsies par izkaltušu vecu jumpravu, par kuru zvaigā pat mērijas kaķi. Daudz būs atkarīgs no Ķirša personīgi un salasītās žiperīgās Naglas, Tomāta un Plūmītes komandas. Jāsāk tūlīt, lai rīt aplenktais Ušakovs drošības dēļ pārceltos vadīt pilsētu no Rātsnama uz bunkuru. Miermīlīgos iedzīvotājus, vai tie austrumslāvi, latvieši, vai nēsā peisakus, jāuzkarsē par niknu, neapmierinātu rīdzinieku slāni, un Ķirša rīcībā tamdēļ ir mūsdienīgas, kolosālas tehnoloģijas. Pēc parauga var izvēlēties – vai pierādīt, ka dome nestrādā pilsētnieku labā vai ka pilsētas galva ir pārāk baudkārs trīskārt precējies vīrišķis, vai ka Ušakovs ir FIB izmeklēšanā. Nīkulīga korektuma un pavājas argumentācijas vietā moderni lietot adžikas asuma strostēšanas stratēģiju un tiešu runu. Ja piebaldzēni rīkosies pa vecam, bez mūru dragāšanas tehnikas paliks jaņos. Turpretī, ja atmaskos zociķus kā liekuļus, kas zemojas nevis Kārļa Marksa bārdas astra priekšā, bet pielūdz naudas pūķi, iesēs šaubas cilvēkos – vai astoņus gadus valdījušiem nesaimniekiem dot termiņa pagarinājumu. Ja skaidri parādīs, kas vārās saskaņiešu katlos, kur pa gabalu var saost kā strādnieku šķiras un grūtdieņu, tā kapitāla ienaidniekus, kas iedzīvojas kā zīda kreklos, tā kokvilnas maikās salīduši ektoparazīti, tad rīdziniekiem vairs negaršos Ušakova vakar sildītās zupas virtuve un pāries apetīte balsot par sarkanajiem. Tad cilvēki priecāsies – ko gan lielisku ar dedzību paveicis Vilnis Ķirsis!

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Vai tiešām nav vairs neviena cienījama, pazīstama cilvēka,ko ieteikt mēra amatam? Kas būtu spēcīgāks par Ušakovu? Kas Rīgu padarītu par Latvijas galvaspilsētu, nevis tikai Rīgā dzīvojošo privilēģiju.

 2. Ļoti žēl, ka Vienotības vadībai nav pieauguša cilvēka izpratnes, ko celt Rīgas galvas vietā, ja uzvarētu vēlēšnās vai ar tās personas prestižu sasniegt redzamu rezultātu Rīgā.
  Nekā. Atkal virza tipa sarmītes ēlertes tēlu, pie tam tautā nepazīstamu zaļo gurķi.
  Pareizi raksta autors.

  Vai te nav provokācijas – lai latviskās partijas netiktu Rīgas domes vadībā?

 3. Vajag vnk. laist vaļā muti un Kremļa .. RD aizies griezdamies, lai veicas!

 4. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Tautai, kura nezina vai pat ignorē savu pagātni, NAV nākotnes.”

  Un, arī: “Politikai un šajā “LUMPENbiznesā” iesaistītajiem “politiķiem” (kā arī šo SILES “vienlīdzīgĀKo” cūklopu “īpašo vajadzību” apkalpotājiem u.c. taml. “pie SILES pietuvinātajiem” sīklopiņiem) nekas NAV un NEVAR BŪT “traumējošāks” un arī reāli bīstamāks par “godam” nopelnītu izsmieklu”. 😉

  =======

  Mediju ziņa (2010. gads): Sestdien, 2010. gada 6.martā, esot “sākusi darboties” politekonomisko interešu grupējumu “jaunais laiks” (JL), “pilsoniskā savienība” (PS) un “sabiedrība citai politikai” (SCP) izveidotās priekšvēlēšanu politapvienības «vienotība» (dēvētas arī par “trīsgraudu pankūku”, “jenotību” un “ķeksīti” ) mājas lapa – wēwēwē.vienotiba.elvē. Šajā kārtējā šīs valsts “politiski orientētajā” w-lapā “ikviens interesents arī varēja tiešsaistes režīmā sekot līdzi arī politapvienības dibināšanas kongresam”, esot paziņojuši “jaunā politspēka vadošie locekļi”…
  —–
  .
  “Jauns” ‘SILES prodžekts’ “valstī” radīts!…”
  ( O.M.© “Hroniskais pjedestāls” – 29.07.2008., Nr.6. )
  .
  Top ‘kampaņveida mājaslapa’:
  Ne ‘fīčās krutākā’, ne ‘knapa’ ~
  Tāds ‘piedūriens uz standart-šniti’,
  Kā internetā – daudzi citi…

  Ir tikai atšķirība maza ~
  Tur ‘sastampāta polit-draza’,
  Ar vārgu dizainu un bildēm,
  Ar pārstāvjiem no ‘polit-ģildēm’,
  Ar video un tekstiem ‘gludiem’,
  Ar ‘cukursaldu frāžu pudiem’ ~
  No šabloniskiem “uzsaukumiem”,
  Līdz “pūļa” ‘fiškas masējumiem’:
  .
  “Mēs ZOMBĒJAM – jūs ticēt varat!
  Mēs ‘štukosim’ – ‘a’ jūs tik’ darāt!
  Mēs nosvilpsimies – jūs tik’ skrieniet!
  Mēs “lepni” soļosim – jūs lieniet!
  Mēs ‘ņemsim vadību’ – jūs klausiet!
  Mēs izprovocēsim – jūs kausiet!
  Mēs “dominēsim” – jūs priekš fōna!
  Mēs – “avangards”, jūs – ‘ķēķa’ zōna!
  .
  Mēs “deklarēsim” – jums mūs balstīt!
  Mums biezumi – jums ‘šķidro’ smalstīt!
  Mums “mandāti” – jums “balsošana”!
  Mums lemšana – jums pildīšana!
  Mēs – treknās SILES “jaunā” maiņa,
  Jums – ATKAL ‘drabiņas’ no spaiņa!
  Mums – “tautas kalpu” “goda” beņķi,
  Jums – ATKAL “pūļa vaukšķu” kreņķi!
  .
  Kas mainīsies, jūs gribat zināt?…
  Nu… konkrētāk to ‘saceikināt’,
  Mēs piesolām, kad ‘SILĒ rīsim’…
  (Ja ‘rukšķus, možka, nobadīsim’…)
  Bet – SISTĒMU gan neaiztiksim:
  Tur CITUS “zobratiņus” liksim,
  Ar CITĀM “skrūvēm” ‘jūgsim kopā’ ~
  ‘Pa lielam’ NEDRĪKST ‘salaist lopā’!…”

  Šķībs “ķeksītis” ir “valstī” radīts ~
  Tiek “pūlis glups” ‘aiz šnābļa va(dīts)’,
  Uz mērķi: “‘SILI – rīmām’ “jauniem”!…”
  (Vai… rukšķus aizstājot ar auniem?…)

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu lumpeņu, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” u.c. taml. “biogaļas izstrādājumu” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Katram savi instrumenti

Izdevniecība “Latvijas Mediji” izdevusi karikatūrista Gata Šļūkas grāmatu “Karikatūra LV”, kurā apkopotas gandrīz 300 karikatūras par ikvienam latvietim svarīgām un saprotamām tēmām. Daudzi no grāmatā redzamajiem zīmējumiem bijuši publicēti “Latvijas Avīzē”. Šodienas karikatūru Gatis velta savai profesijai.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+