×
Mobilā versija
+5.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
26. marts, 2015
Drukāt

Ar Aspazijai un Rainim veltītu izstādi atklās jaunu mākslas telpu Dubultos

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Tomasa Hiršhorna darbs "Eye To Eye".

Raiņa un Aspazijas 150. jubilejas programmā “Pastāvēs, kas pārvērtīsies!” 28. maijā tiks atklāta starptautiska laikmetīgās mākslas izstāde “Man sirdī tīģer’s”, stāsta kuratore Inga Šteimane. Līdz ar mākslas skati, kas notiks Jūrmalā, tiks atklāta jauna mākslas telpa – Dubultu stacija.

Izstādes nosaukums radies no Raiņa lugas “Jāzeps un viņa brāļi”, tajā aicināti piedalīties gan ārzemju, gan pašmāju mākslinieki. Viņu vidū ir tāda starptautiski atzīta izcilība kā Tomass Hiršhorns (Šveice), Venēcijas biennāles nacionālo paviljonu pārstāvji Žarko Bašeski (Maķedonija), Šadi El Nošokati (Ēģipte), režisors, kura vārds kļuvis slavens pēc Brazīlijas 2013. gada nemieriem veltītās dokumentālās filmas, kas veidota sadarbībā ar Tamuru Aimaru, “Etiķa sindroms” uzņemšanas, Cēzars Oiticica Filho (Brazīlija), kā arī pazīstamais Izraēlas fotogrāfs Adī Ness.

No Latvijas izstādē piedalīsies tekstgrupa “Orbīta”, gleznotāja Ieva Iltnere, režisore Dzintra Geka ar filmu izlasi, konceptuālists Arturs Bērziņš, mūsdienu Latvijas tēlniecības izcilākā sieviete Olga Šilova un sociāli izaicinošu projektu meistars Kristaps Gulbis.

Skatītājiem būs iespēja tapt iemūžinātiem divpadsmitajā izstādes projektā – četri Raiņa un Aspazijas darbu lasījumi. Tos filmēs un tie nokļūs unikālā Laika kapsulā, kuru nākamos piecdesmit gadus – līdz atvēršanai Raiņa un Aspazijas divsimtajā jubilejā 2065. gadā – glabās Rakstniecības un mūzikas muzejs.

Izstādes kuratori ir neparasts tandēms – mākslas kuratore, kritiķe Inga Šteimane un publicists, vairāku romānu autors Arno Jundze. Programmas “Pastāvēs, kas pārvērtīsies!” direktore – muzeju speciāliste Sigita Kušnere.

Izstādē ir aicināti Latvijas un ārzemju laikmetīgie mākslinieki, kuru darbos ir sociāla balss, filosofiski vispārinājumi un izsmalcināti formas meklējumi kā avangardiskā, tā klasiskā tradīcijā. Viņus vieno jūtīgums pret sociālām problēmām un formu; šis jūtīgums ir tilts starp Raini, viņa Jāzepu un mūsdienām. Vairāku mākslinieku darbi sasaucas ar F. Nīčes nākotnes cilvēka idejām, kas būtiskas arī Rainim. Visi izstādes mākslinieki iepazinās ar Raiņa daiļradi un ar lugu “Jazeps un viņa brāļi”, visi ārzemju dalībnieki uzzināja par Raiņa un Aspazijas gadu Latvijā un abu dzejnieku lomu mūsu kultūrā.

Izstāde “Man sirdī tīģer’s” Dubultu stacijā būs skatāma līdz 2015. gada 15. septembrim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+