Latvijā
Kriminālziņas

Ar auto mēģināts notriekt FKTK darbinieku3

Foto – LETA/REUTER/Ints Kalniņš

Laikā, kad Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) vērtēja „ABLV Bank” iesniegto pašlikvidācijas plānu, ar automašīnu mēģināts notriekt FKTK darbinieku, vēsta sabiedrisko mediju portāls LSM.lv

FKTK vadītājs Pēters Putniņš gan domā, ka notikušais nav saistīts ar komisijas locekļa profesionālo darbību vai mēģinājumu ietekmēt komisijas lēmumu bankas lietā.

FKTK darbinieks vērsies Valsts policijā ar iesniegumu par mēģinājumu viņu nobraukt ar automašīnu.

Jau vēstīts, ka šī gada 12. jūnijā FKTK atbalstījusi “ABLV Bank” pašlikvidācijas plānu.

FKTK arī apstiprinājusi visus četrus bankas piedāvātos likvidatorus.

FKTK vadītājs informēja, ka izmaksājamo noguldījumu apmērs bankā ir aptuveni 1,5 miljardi eiro. No visiem “ABLV Bank” klientiem 20 052 klientiem garantētā atlīdzība sedz visu noguldījuma apjomu, savukārt 3768 klientiem garantētā atlīdzība pienākas, bet tā nesedz visu noguldījuma apjomu.

FKTK uzsver, ka komisija atbilstoši Kredītiestāžu likumam turpinās uzraudzīt “ABLV Bank” likvidatoru darbību līdz pašlikvidācijas procesa noslēgumam, lai nodrošinātu likumību un kreditoru intereses atbilstoši šajā gadījumā īpaši izveidotajiem kontroles mehānismiem nelegāli iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanai, kā arī izvērtēs likvidatoru darbības pārskatus, sekos līdzi procesa norises apstiprinātajam plānam, izskatīs sūdzības par likvidatoru darbību.

LA.lv