×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
5. jūlijs, 2013
Drukāt

“Ar balto dvēselīti”

ar_balto_dveseliti2

Marutas Voitkus-Lūkinas pārdomu un eseju grāmata “Ar balto dvēselīti” dod atbildes uz visbūtiskākajiem latvietības jautājumiem. Katra tauta vai cilts savu zemi uzskata par vienīgo, vienreizējo un daudzreiz sauc to par Dieva zemīti.

Maruta Voitkus- Lūkina pierāda, ka mums ir tādas pašas tiesības kā visiem citiem cilvēkiem zemes virsū savā Dievzemītēdzīvot to garīgo dzīvi, ko iedibināja mūsu senči, īpaši attiecībā uz dievoto, sakrālo pasauli. Itin viss ko mūsu sencis darīja, juta, runāja, sprieda vai lēma saistījās ar Dieva turēšanu, ar dzīvo dzīvi dzīvajā pasaulē, kas visa bija dieviedvesmota, reāli  dievota.  Viņš bija dievājs cilvēks.Viņš runāja dievotu valodu.

Pamazām bite nesa
Pa vienam ziediņam,
Pamazām es dzīvoju,
Pamazām Dievs palīdz.

Latvieša baltā dvēselīte ir Dieva turētāja, Dieva sevī nesēja dvēsele, kas izcelta no dainu krājumos saglabātās Dieva filosofijas, nodēvēta par Dievturību un manifestējas Dziesmu svētkos kā latvieša dabiskā, patiesā ticība.  Tā saglabājusies mūsu runas veidā, valodā, domu gaitā, izdzīvošanas ritmā, tālab autore iesaka ļaut latvieša ticībai  augt un pilnveidoties par to latvisko pasaules redzējumu, kas vienotu visā pasaulē izklīdušos latviešu un saglabātu tautu kā veselumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+