×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
5. oktobris, 2012
Drukāt

Ar bažām gaida ziemu. Lāpsta par smagu…


Foto - Valdis IlzēnsFoto - Valdis Ilzēns

Septiņdesmitgadīgiem Ventspils pensionāriem – slimiem vai veseliem – sniegs jātīra pašiem ar lāpstām, kamēr par sporta pasākumu reklāmu Ventspils dome izdod simtiem tūkstoš latu. Tai nav naudas, lai nopirktu mazu traktoriņu, ar ko ziemā tīrīt sniegu? 
Auziņš Ventspilī

 

Kā stāsta Ventspils Komunālās pārvaldes direktora vietnieks Edgars Puriņš, publiskā lietošanā esošās pilsētas ietves, grāvji, zaļās zonas, caurtekas un apstādījumi līdz brauktuves malai, kas robežojas ar privātu nekustamo īpašumu, ir piegulošā teritorija. Tā ir jāuztur un jātīra nekustamā īpašuma teritorijas īpašniekam un valdītājam. Taču ir paredzēti atvieglojumi pašvaldības sociālās palīdzības ietvaros.

Lai saņemtu palīdzību, ir jāvēršas Ventspils Sociālajā dienestā. Tā vadītāja Dace Kaņepe skaidro, ka atbilstoši pilsētas domes saistošiem noteikumiem pašvaldība piešķir ikmēneša pabalstu piegulošās teritorijas kopšanai atsevišķi dzīvojošiem pensionāriem un invalīdiem, kuru ienākumi uz katru ģimenes locekli pēdējo trīs mēnešu laikā nepārsniedz 191 latu mēnesī; kuru ģimenes vai personas dzīvesvieta ir deklarēta un kuri pastāvīgi dzīvo īpašumā, kur nepieciešama piegulošās teritorijas kopšana, taču neviens no ģimenes locekļiem veselības stāvokļa dēļ nespēj to izdarīt. Viens no nosacījumiem ir arī Civillikumā noteikto likumīgo apgādnieku neesamība. “Taču sociālā darba speciālists ir tiesīgs piešķirt pabalstu arī cilvēkiem, kuri neatbilst kādam no šiem nosacījumiem, ja viņi veselības stāvokļa vai citu objektīvu iemeslu dēļ nevar nodrošināt teritorijas kopšanu. Šādos gadījumos sociālā darba speciālists lēmumu pieņem pēc iesnieguma izskatīšanas Ventspils pilsētas domes Sociālo lietu komisijā,” teic D. Kaņepe.

Sociālā darba speciālists lēmumu par pabalsta piešķiršanu vai atteikumu pieņem desmit darba dienu laikā no iesnieguma saņemšanas brīža.

 

Uzziņa

Lai saņemtu pabalstu, Ventspils Sociālā dienesta palīdzības nodaļā ir jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, jāiesniedz iesniegums ar pievienotu:

ģimenes ārsta izziņu, kas apliecina, ka persona veselības stāvokļa dēļ nespēj kopt īpašumam piegulošo publiskā lietošanā esošo teritoriju;

īpašumā esošā zemes gabala plāna kopiju.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+