×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
3. oktobris, 2014
Drukāt

Ar baznīcu zvaniem mudinās Latvijas tautu piedalīties vēlēšanās (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Piektdien plkst.18 Latvijas baznīcas aicinātas desmit minūtes zvanīt dievnamu namus, aicinot Latvijas tautu nepalikt vienaldzīgai, neatstāt savu nākotni svešu varu ziņā un piedalīties 12. Saeimas vēlēšanās, liecina luterāņu un katoļu bīskapu kopīgais aicinājums.

“Nav svarīgi, vai dievnams atrodas pilsētā vai mazapdzīvotā lauku pagastā. Baznīcu zvaniem ir jāatmodina tautas griba, brīvības gars un tēvzemes mīlestība. Ar visu atbildību tautas, nākotnes un sirdsapziņas priekšā ikvienam ir jāizdara sava pilsoņa pienākums un jādodas vēlēt. Šajā Eiropai nedrošajā laikā ikvienam ir jāapzinās, ka katra balss var būt izšķiroša. Neizdarot savu izvēli, to mūsu vietā izdarīs citi,” paziņojumā uzsver bīskapi.

Aicinājumu parakstījis Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas Liepājas diecēzes bīskaps Pāvils Brūvers, Rīgas arhidiecēzes arhibīskaps – metropolīts Zbigņevs Stankevičs, Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas Daugavpils diecēzes bīskaps Einārs Alpe, Romas katoļu Baznīcas Aglonas diecēzes bīskaps ‍Jānis Bulis, Romas katoļu Baznīcas Jelgavas diecēzes bīskaps ‍Eduards Pavlovskis, Romas katoļu Baznīcas Liepājas diecēzes bīskaps Viktors Stulpins, Romas katoļu Baznīcas Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas draudzes ‍Andris Kravalis, kā arī Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas Kandavas iecirkņa prāvests un Tukuma draudzes mācītājs Marijas Magdalēnas draudzes prāvests Mārcis Zeiferts.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Kopš senseniem laikiem baznīcas zvanu (nepārtraukta) zvanīšana ir arī nozīmējusi briesmas. Vai Latvijas valsts pastāvēšanas apdraudēšana nav briesmas? Tamdēļ zvaniem būtu jāskan cauru dienu. Tiem ir jābūt SOS saucienam, kuŗš visus latviešus sauc valstij palīgā.
  Nesaprotu, kāpēc uzsaukuma autori nenosauc Latvijas valsts ienaidniekus vārdā, itsevišķi iekšējos? Vai baidās kādu apvainot? Vai tiešam ir jābaidās apvainot tos 43 kangarus kuŗi ir Saskaņas sarakstā un kuŗa nav lielākā latviešu partija jo viņa nepārstāv latviešu intereses. Vai baidās apvainot Sidrabu un No sirds Latvijai, kuŗu sirds nepieder Latvijai, bet Latvijas ienaidniekiem?
  Nebūsim gļēvi, sauksim iekšejos ienaidniekus viņu vārda un nemaz nedomāsim par viņiem balsot. Balsosim par tām īstām latviešu partijām, kuŗas tiks 12. saeimā. Pēc vēlēšanām neapstāsiemies šo partiju delegātus piespiest strādāt Latvijas labā.

 2. latvietis parastais Atbildēt

  ka tik neaizbaida pedejos velētājus

 3. Laba doma ,tikai par zvanikiem rausies Kampars ar visu tumbocu,kraapnieks Zakis,puku Ansis,dievbijiigais Ainaars,trubas Aivars vai citi godaajami laudis .Savu zvanu raustiis arii ausainis ar vai bez batjuskas.Redzees kam skanees skalaak.

 4. jauns dieva bauslis ; Tev būs uz vēlēsānām iet”.” ĀMEN.

 5. Nevajadzēja novest tautu ,līdz tādai apātijai ,ka neredzi nekam jēgu,tad nebūtu ar baznīcas zvaniem jāaicina !!

 6. Reliģiskie aktieri…

Draugiem Facebook Twitter Google+