×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.1°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
24. marts, 2017
Drukāt

Ar bonusiem pret imigrantiem no ES (2)

Foto - REUTERS/LETAFoto - REUTERS/LETA

Februāra sākumā Austrijas vadošās partijas vienojās par jauninājumiem un izmaiņām vecajā valdības programmā, īpašu uzmanību pievēršot ekonomiskās attīstības veicināšanai. Tās ietvaros paredzēts uzņēmējiem, kas rada jaunas darba vietas, trīs gadus piešķirt nodarbinātāja bonusu, reizi gadā kompensējot 50% no atalgojuma blakusizmaksām, piemēram, veselības, negadījuma, pensijas un bezdarba apdrošināšanas iemaksas, kā arī darba devēja nodevu u. c. Saskaņā ar Austrijas vicekanclera Reinholda Miterlēnera prognozēm gada laikā darba devējs par vienu darbinieku ietaupīs aptuveni 4000 eiro. Valsts uzņēmumi uz bonusa saņemšanu kandidēt nevarēs.

 

Diskriminēs ES pilsoņus

Kanclers Kristiāns Kerns un Miterlēners presei izklāstīja bonusa detaļas, kas stāsies spēkā no 2017. gada 1. jūlija un izraisījušas galvas lauzīšanu tieslietu ekspertiem, kuriem valdības plānus nāksies materializēt gana gudri, lai nesaņemtu noraidījumu no Briseles.

Pēc sākotnējās nodarbinātāja bonusa idejas sumināšanas tagad plaši tiek diskutētas iespējas to īstenot ES tiesību satvarā. Saskaņā ar vairāku ES tieslietu ekspertu viedokli šā ekonomikas stimulēšanas pasākuma veikšanā tiktu diskriminēti ES pilsoņi. Proti, darba devējam nodarbinātāja bonusu plānots piešķirt tikai gadījumā, ja jaunradītās vakances pārņem austrieši, Austrijā legāli strādājuši citu ES dalībvalstu pilsoņi vai “trešo valstu” pārstāvji, kam Austrija piešķīrusi “sarkanbaltsarkano karti”. Tā viņiem nodrošina tiesības strādāt Austrijā.

Kopš 2011. gada reģistrēti aptuveni 11 000 kartes īpašnieki, galvenokārt profesionāļi menedžmenta un IT jomās, kā arī augsta ranga sportisti. Pieņemot darbā citu ES valstu jaunpienākušos valstu pilsoņus, kas iepriekš Austrijā nav strādājuši, uzņēmējam bonuss tiks atteikts. Arī austriešu darba ņēmēji tiks sijāti pēc atbilstības konkrētiem kritērijiem – bezdarbnieka statuss, Austrijas izglītības iestāžu absolventi vai darba mainītāji.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tas gan ir savdabīgs protekcionisms!
    Bet viņus var saprast. Kādam bija jākļūst pirmajām.

  2. Tas gan ir savdabīgs protekcionisms!
    Bet viņus var saprast.

Draugiem Facebook Twitter Google+