×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
3. maijs, 2013
Drukāt

“Ar būdu uz baznīcu…” galerijā “Antonija”

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Turpinot labās tradīcijas  Klasiskās mākslas galerija „Antonija” arī šinī maija mēnesī sarīkojusi īpašu vecmeistaru un mūsdienu mākslinieku darbu izstādi, kuru varēs aplūkot galerijas telpās no 7. maija.  

Darbu un mākslinieku daudzveidība, skatot šo izstādi ar laika nogriezni, rosināja dot šai izstādei nosaukumu „Ar būdu uz baznīcu…”, šo vēlmi pastiprināja šai pavasarī gaisā virmojošās vēsmas… politiskās peripetijas, plūdi, pavasara darbi… Te nu organizatori atcerējās  vienu no spilgtākajām tāda paša nosaukuma Paula Putniņa lugām, tā  velkot paralēles ar mākslu un daudzu mākslinieku dzīvesstāstiem…
Arī šajā izstādē būs aplūkojami ievērojams skaits izcilu  vecmeistaru darbu – gan par lauku, gan pilsētas tēmu, kā arī līdzsvarotas klusās dabas, un pārdomās iegrimuši  portreti.  Kā īpašu retumu galerija piedāvā aplūkot Borisa Bērziņa gleznu „Pie baznīcas”, tā sauktā „tūbiņu” perioda darbu, kas zināmā mērā sasaucas ar izstādes nosaukumu. Ievērības cienīgs ir arī tāds retums, kā spilgta pagājušā gadsimta gadu mijas ainavu glezniecības kopēja Kārļa Kalves eļļas glezna „Pie ezera”, kur tumšzaļajās ezera dzīlēs atspoguļojas sirmie vītoli..
Skatītājiem būs iespēja gūt prieku no J. Apiņa, J. Bīnes, O. Pladera, J. Jaunsudrabiņa,  K. Miesnieka, A. Skrides,  R. Tillberga, V. Kalnrozes, L. Liberta, L. Svempa, J. Viļumaiņa,  J. Spriņģa, F. Milta, J. Oša,  L. Mūrnieka, H. Siliņa, S. Kreica,  E. Vintera, Dž. Skulmes  un daudzu citu ievērības cienīgu Latvijas mākslinieku darbiem.
No grafikas autoru darbiem  būs apskatāmi: R. Sutas, N. Strunkes, A. Beļcovas, I. Zeberiņa, O. Skulmes, K. Fridrihsona, G. Vīndedža karikatūras, K. Cīruļa, G. Kroļļa, K. Dobrāja, I. Poikāna u.c.
Mūsdienīgāku ieskatu radīs jaunākas paaudzes mākslinieku darbi – A. Ņikitina, A. Zariņas, V. Šuvalovas, A. Butnora, K. L. Avotiņas, K. Kvitkas, A. Mediņas un K. Zariņas gleznas.
Izstāde būs ļoti daudzveidīga, gan pēc sižeta, gan pēc izstādītajiem darbiem.  Ekspozīcijā būs apskatāmi 268 mākslas darbi, kas noteikti iepriecinās pat pašus prasīgākos mākslas cienītājus.
Galerijā „Antonija” izstāde būs apskatāma līdz 23. maijam, kas noslēgsies ar izstādes darbu izsoli.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+