Kultūra
Mūzika

Ar čellu “Dream Team” no baroka līdz džezam 16


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – Edijs Pālens/LETA

Lielajā ģildē 18. janvārī LNSO čellu kopkoris “Dream Team” koncertā “Čellu Dream Team summa”. Šajā koncertā “Dream Team” jaudu kuplinās gan ansambļa pastāvīgais sadarbības partneris Uģis Krūskops, gan darbīgais aranžētājs un “Kremerata Baltica” perkusionists Andrejs Puškarevs.

Mūziķi par programmā iekļautajiem darbiem saka, ka tie veido arku no baroka laikmeta uz mūsdienām. Koncerta sākumā – nu jau tradicionāli Johana Sebastiāna Baha “Čakona”, kas, tāpat kā Klaudio Monteverdi skaistais duets no operas “Pompejas kronēšana”, pārveidota četriem čelliem. Savukārt koncerta otrajā daļā “Dream Team” pievēršas džezam un izpilda zviedra Hokana Sundīna veltījumu LNSO čelliem “Gaia”, itāļu komponista Roberto Molinelli “Twin Legends” čelliem un simfoniskajam orķestrim, kā arī nepārspētā džeza pianista un viena no 20. gadsimta otrās puses raženākajiem un daudzpusīgākajiem amerikāņu komponista Čika Korea darbu “La fiesta”.

LNSO čellu kopkoris “Dream Team” ir kļuvis par zīmolu – mūzikas cienītāji vairs nejautā, kas tas ir, viņi pērk biļetes un ir sajūsmā par muzikālo sniegumu. LNSO ir lepns par šo “Sapņu komandu” jeb orķestra čellu grupu, kas šīs grupas pieredzējušās koncertmeistares, Lielās mūzikas balvas laureātes Dianas Ozoliņas vadībā nu jau vairākus gadus dzīvo kā patstāvīga kamermūzikas vienība. Pārējie čellu grupas dalībnieki – Ieva Upatniece, Zane Guļāne, Lolita Lilje, Ainārs Paukšēns, Mareta Prikule, Jānis Rinkulis un Dace Zālīte.

Čells sava samtainā tembra dēļ tiek dēvēts par mūzikas instrumentu karali un LNSO čellu grupas mūziķi ar piepildīto, pilnasinīgo čella skanējumu vienmēr aizrauj klausītājus un spilgti izceļ tā nozīmīgo vietu mūzikas partitūrās.

Ar čellu “Dream Team” nosaukumu publika pirmoreiz sastapās 2012. gadā. Ansambļa koncertprogrammas tiek veidotas tematiski. Tās ietver gan čellu mūzikas zelta repertuāru, gan jaundarbus. “60 minūtēs apkārt Eiropai”, kurā mūziķi demonstrēja profesionāli un tehniski sarežģītu repertuāru, itāļu mūzikas programma: Antonio Vivaldi – 18. gadsimts, Alfredo Piati – 19. gadsimts un Karlo Menoti – mūsdienu un Holivudas populārā mūzika, ko savos koncertos spēlējuši pasaulē pazīstami čellistu ansambļi, latviešu komponistu jaundarbi, kuri rakstīti tieši šim sastāvam. Visām ansambļa koncertprogrammām mērķis ir popularizēt čellu mūziku un ieinteresēt klausītājus Latvijā.

LNSO čellu grupas skanējumu ir izcēluši arī mūzikas kritiķi orķestra viesturnejās Eiropā.

 

18. I 19.00 Lielajā ģildē Rīgā

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: no EUR 7 līdz 15

 

LA.lv