×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
12. februāris, 2015
Drukāt

Ar čellu meža biezoknī

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pazīstamais latviešu čellu trio “Melo-M” februāra sākumā dodas jaunās koncertprogrammas “No meža mēs nākam” Latvijas turnejā, kurā no 13. februāra skanēs gan jaunas kompozīcijas, gan pašas populārākās melodijas no grupas repertuāra.

Čells ir veidots no koka, kas bieži vien audzis pirms vairākiem simtiem gadu, daudz “redzējis” un “sajutis”. Iespējams, tieši tur slēpjas čella valdzinošā skanējuma noslēpums, uzskata trio mūziķi Kārlis Auzāns, Miķelis Dobičins un Jānis Pauls. Tieši šo tēmu muzikāli viendabīgā instrumentālu skaņdarbu virknējumā jaunās programmas ietvaros šķetinās “Melo-M” kopā ar pieredzes bagāto sitaminstrumentālistu Miķeli Vīti.

“Jaunā koncertprogramma ir poētiski muzikāls stāstījums par mežu, no kura, iespējams, nākusi koksne “Melo-M” čelliem – cauri gadalaiku maiņām, dabas stihijām un klimata kaprīzēm, skatot meža iemītniekus un notikumus biezoknī līdz mežacirtēja satikšanai un atdzimšanai mūzikas instrumenta veidolā,” par koncertprogrammu teic “Melo-M” mūziķi. Koncertprogrammas “No meža mēs nākam” pamatā ir “Melo-M” dalībnieka, mūziķa, producenta un komponista Kārļa Auzāna oriģinālkompozīcijas, kas radītas tieši šim izpildītāju sastāvam. Lai gan “Melo-M” repertuārā līdz šim dominējušas īpašas versijas par populārām mūzikas tēmām, K. Auzānam ir ievērojama komponista pieredze, gan rakstot mūziku teātra izrādēm “Piafa”, “M Butterfly”, “Pīters Pens” un “1984”, gan komponējot tēmas kinofilmām. Līdz ar to, sola grupa, jaunajā programmā ieskanēsies arī daži pazīstami motīvi.

Izrādē “1984”, kas pēc Dž. Orvela romāna pērn piedzīvoja pirmizrādi Liepājas teātrī, skan arī K. Auzāna kompozīcija “Sanctium silva”, kas gada nogalē klausītājus sasniedza ar lielisku, režisora un operatora Ivo Skanstiņa radītu videoklipu.

“No meža mēs nākam” programmu “Melo-M” jau pirmatskaņoja lielkoncertos Rīgas Kongresu namā pagājušā gada nogalē, gūstot lieliskas publikas atsauksmes.

Mūziķi sola arī, ka līdztekus jaundarbam Latvijas turnejas koncertos skanēs arī populārākie skaņdarbi no iepriekšējo gadu koncertprogrammām, kuri “Melo-M” oriģinālajā un atraktīvajā izpildījumā valdzinājuši klausītājus ne vien pašu mājās, tostarp Eiropas kinoakadēmijas balvas pasniegšanā Nacionālajā operā, bet arī koncertturnejās tālu aiz Latvijas robežām.

“Ļoti priecājamies, ka mūsu jaunās Latvijas turnejas atklāšanas koncerts notiks tieši Jelgavā – pilsētā, kur daudzkārt esam muzicējuši un vienmēr esam laipni sagaidīti. Ne viens vien koncerts Jelgavā aizritējis kā neaizmirstams piedzīvojums, gūstot abpusēju enerģijas lādiņu un dodot prieku gan klausītājiem, gan mums pašiem. Esam sagatavojuši jaunu programmu un ceram, ka tā būs arī šoreiz,” teic “Melo-M” mūziķi.

Varbūt noder

13. II 20.00 Jelgavas kultūras namā

6. III 20.00 Berģu kultūras namā

7. III 18.00 Valmieras kultūras centrā

8. III 18.00 Liepājas OC Rožu zālē

20. III 19.00 Ventspilī teātra namā “Jūras vārti”

21. III 18.00 Rēzeknē Latgales vēstniecībā “Gors”

27. III 19.00 Siguldas novada kultūras centrā

9. IV 19.00 Madonas kultūras namā

10. IV 19.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis”

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 7 – 15.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+