Ar centību par maz – Rīgas “Dinamo” zaudē čempioniem “SKA” 1

Neveiksmīgu mājas sēriju aizvadošais Latvijas klubs Rīgas “Dinamo” Kontinentālās hokeja līgas (KHL) čempionāta spēlē trešdien nopelnīja 20 soda minūtes un savā laukumā ar 1:3 (0:1, 1:1, 0:1) piekāpās Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētajai pagājušās sezonas līgas čempionvienībai Sanktpēterburgas SKA.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

“Dinamo” rindās vienīgos vārtus guva kanādiešu uzbrucējs Lukass Lesio.

Rīdzinieki aizvadīja ceturto no piecām sezonas pirmās mājas sērijas spēlēm un pagaidām joprojām savā laukumā ir bez punktiem.

Spēles rezultāts tika atklāts jau piektajā minūtē, kad pēc rīdzinieku iekrišanas aizsardzībā Sergejs Kaļiņins izslidoja vienatnē pret “Dinamo” vārtsargu Jāni Kalniņu. Lai gan viņa pirmais raidījums nebija precīzs, ar atkārtotu raidījumu latviešu vārtsargs tika pārspēts. Perioda turpinājumā pa noraidījumiem nopelnīja “Dinamo” lietuviešu aizsargs Neriju Ališausks, komandas kapteinis Gints Meija, uzbrucējs Oskars Batņa un aizsargs Georgijs Pujacs, taču visos četros mazākumos, kuros dominēja SKA, vārti tika nosargāti.

Otrā perioda sestajā minūtē rīdzinieki iekrita pretuzbrukumā, kas SKA hokejistiem ļāva izslidot trijatā pret vienu mājinieku aizsargu, taču pretinieku metiens bija nesekmīgs. Tiesa, trīs minūtes vēlāk Ņikita Gusevs no iemetienu apļa ar raidījumu vārtu devītniekā panāca 2:0. Pēc vārtu zaudēšanas “Dinamo” minūti pirms mača vidus nopelnīja pirmo vairākumu spēlē, taču minūti vēlāk pēc Ņikitas Jevpalova pārkāpuma arī rīdzinieki nonāca četru vīru sastāvā.

Piecas minūtes pirms perioda beigām SKA īsā laika posmā nopelnīja divus noraidījumus, rīdziniekiem iegūstot tiesības spēlēt lielajā vairākumā. Kad SKA laukumā bija jau četru hokejistu sastāvā, “Dinamo” pēc vairākiem centieniem iedabūja ripu pretinieku vārtos, precīzi metot Lesio. Perioda pēdējās sekundēs abu komandu hokejisti pēc mājinieku pārkāpuma izplūcās, kā rezultātā “Dinamo” trešo trešdaļu uzsāka lielajā mazākumā, kuru gan izturēja.

Trešā perioda otrajā minūtē Kalniņam izdevās atvairīt pretinieku zvaigznes Iļjas Kovaļčuka izgājienu vienatnē pret latviešu vārtsargu, taču piecas minūtes vēlāk pēc Sergeja Širokovs metiena viņš bija spiests kapitulēt trešo reizi šajā spēlē.

Līdz pamatlaika beigām vēl vienu mazākumu rīdziniekiem atnesa amerikāņu uzbrucējs Terijs Galjardi, bet kopumā “Dinamo” šajā mačā nopelnīja 20 soda minūtes, kamēr pretiniekiem bija uz pusi mazāk.

“Dinamo” rindās par labāko tika atzīts kanādiešu aizsargs Karls Stolerijs.

SKA komanda ar 19 punktiem septiņos mačos šobrīd ieņem līderpozīciju Rietumu konferences un arī visas līgas kopvērtējumā.

Tikmēr Rīgas “Dinamo” hokejisti ar pieciem punktiem astoņos dueļos ir vairs tikai konferences priekšpēdējā, 12.pozīcijā, tomēr septītā vieta ir tikai trīs punktu attālumā.