×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
4. aprīlis, 2014
Drukāt

Ar cepuri un bez tās

Foto - LETAFoto - LETA

Kāpēc Zviedrijas karalienes vizītes laikā visām dāmām galvā bija cepures? Un kāpēc tik brīvi uz pasākumiem ieradās jaunieši? Vai mūsdienās ir kādi ģērbšanās ierobežojumi, tiekoties ar karaliskām personām?
Linda Kārliņa Rīgā

Zviedrijas karalienes Silvijas vizītes laikā Latvijā mūsu valsts sievietēm cepures nebija jāliek obligāti. Zviedrijā, Lielbritānijā un vēl dažās valstīs ir sena tradīcija, ka uz tikšanos ar karaliskajām aug­stībām galvassegās ierodas tikai monarhiju pilsoņi, skaidro etiķetes un protokola eksperte Irma Kalniņa. “Ja cepures bija arī Latvijas dāmām, tas bija tikai cieņas un savstarpējas saskaņošanas jautājums. Nekādā gadījumā karaliene nevienu apģērba vai cita iemesla dēļ nevēlējās iedzīt stresā. Viņa ir demokrātiska un sirsnīga,” saka I. Kalniņa.

Karaliene1_Leta_Ieva_cika_19Uz tikšanos ar monarhiem I. Kalniņa iesaka izvēlēties lietišķu apģērbu, kas ir nedaudz greznāks nekā ikdienā, kādu, piemēram, tiekoties ar karaliskajām augstībām, ģērba Latvijas Nacionālās bibliotēkas darbinieki. Bet, Zviedrijas karalienes Silvijas klātbūtnē parakstot līgumu starp Noršēpingu un Rīgu, kur piedalījās arī abu pilsētu ģimnāziju audzēkņi, dažām meitenēm apģērbi bija pavisam brīvi, pilnīgi nesaistīti ar etiķetes jautājumiem. “Uzskatu, ka meitenēm nevajadzēja vilkt krekliņus ar lencītēm, tā atstājot kailas muguras. Arī noplēstos džinsos šādā svinīgā pasākumā nebūtu jāierodas. Daudz pārdomātāk būtu, ja viņas ģērbtu pietiekama garuma svārkus, blūzes, varbūt kādu žaketīti,” komentē I. Kalniņa.

Ziemeļvalstu ģimnāzijas direktore Inga Lande stāsta, ka skolā pirms līguma parakstīšanas ar skolēniem pārrunāta arī ģērbšanās etiķete un Rīgas skolēni uz pasākumu ieradušies tērpti atbilstoši pieņemtajām normām. Daudz brīvāki savā apģērbā bijuši tieši zviedru skolēni, kas ieradušies Rīgā, jo ģērbšanās etiķeti mūsdienās vairs stingri neievērojot arī monarhijās.

Uzziņa


Šā gada 26. un 27. martā divu dienu valsts vizītē Latvijā ieradās Zviedrijas karalis Kārlis XVI Gustavs un karaliene Silvija, kurus vizītē uz Latviju bija uzaicinājis Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+