×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
25. februāris, 2013
Drukāt

Ar Cēsu dominanti

foto: skcesis.lvfoto: skcesis.lv

Latvijas un Igaunijas apvienotajā čempionātā basketbolā sievietēm bez zaudējumiem turpina Armanda Krauliņa trenētā SK “Cēsis” komanda, svētdien turnīra līderu spēlē otro reizi sezonā pārliecinoši apspēlējot “TTT Rīga”.

Sk “Cēsis” preizdents Krišjānis Kļaviņš šosezon basketbola maestro Armanda Krauliņa rokās ielicis sastāvu, kas turnīra tabulā raksta vienu uzvaru pēc otras. Pagaidām tādas ir 17, un, visticamāk, regulārajā sezonā būs vēl piecas. Ja kāds no pretiniekiem pēdējās basketbola jurģu dienās neveiks brīnumainus pirkumus, arī pavasarī spēku samēri diez vai izlīdzināsies.

Svētdien par regulārās sezonas intrigu varēja parūpēties “TTT Rīga” komanda, kas neraugoties uz spēlētāju aizbraukšanu, joprojām vismaz mentāli ir gatavi cīnīties pret Cēsīm. Laukumā gan nekas no tā neiznāca – rīdziniecēm tomēr pietrūkst sastāva jauda un pieredze. Ja “TTT Rīga” vecākā spēlētāja un neapšaubām līdere ir 22 gadus vecā Ieva Krastiņa, tad Cēsīs par viņu jaunāka ir tikai viena spēlētāja. Turklāt tā pati – rezervē. “Ja neskatāmies uz rezultātu, tad bija arī veiksmīgi spēles posmi. Sastāvs mums jauns, meitenēm žetonu vakari, mācības, testi… Ja viņas nav treniņā, tad arī spēlē nevar izpildīt dotos uzdevumus. Par to brīdināju un par to arī pārliecinājāmies laukumā,” rīdzinieču treneris Aigars Nerips piesauc ārējus apstākļus, kas pašlaik neļauj izspiest no komandas visu potenciālu. Lai gan runā, ka TTT nometnē šosezon mazāk skatās uz Cēsīm, vairāk – uz savu spēlētāju individuālo izaugsmi.

Tikmēr Cēsīs ir gan pietiekami skaļi uzvārdi (NBA draftēta amerikāniete Kīša Hemptone un Lielbritānijas izlases spēlētāja Kima Batlere, valstsvienības spēlētājas Anda Eibele un Zane Jākobsone, par tādu noteikti var kļūt Kristīne Silarāja un, iespējams, arī Dita Liepkalne), gan komanda, kas Krauliņa vadībā spēlē acij tīkamu basketbolu. Komanda var tiekties pēc mērķa uzvaras visās sezonas spēlēs, tomēr šim sastāvam prasītos vēl kāds turnīrs ar nopietnāku konkurenci. Citādi gan spēlētājas, gan Krauliņš atzīst – nereti treniņi ir nopietnāki par spēlēm. “Rezultāti apmierina, spēles kvalitāte vēl nē. Nav tā, ka varētu kādai spēlētājai likt atzīmi desmit, lai gan centību nevaru pārmest nevienai,” pēc 17. uzvaras teica Armands Krauliņš. Būtībā viņa teikto var attiecināt uz visu sezonu kopumā. Par apvienošanos ar igauņiem Krauliņš savas domas izteica jau rudenī: “Izņemot spēles ar “Eclex”, pārējās neko daudz iegūt nevaram.”

Pēc regulārās sezonas labāko kvartets piedalīsies Latvijas un Igaunijas čempionāta finālturnīrā. Ja pirmais trijnieks – Cēsis, “TTT Rīga” un Tallinas “Eclex” – ir praktiski noskaidrots, tad par pēdējo vietu finālturnīrā kā uz nažiem cīnās “Liepājas papīrs” un “RTU/Merks”. Liepājniecēm palīgā atbraukusi jau otrā amerikāniete – tā ka ambīcijas ir ne tikai Cēsīs un Rīgā. Savukārt aprīlī četras Latvijas labākās komandas izslēgšanas spēlēs cīnīsies par valsts čempionāta medaļām.

 

LATVIJAS UN IGAUNIJAS APVIENOTAIS ČEMPIONĀTS SIEVIETĒM

SK “Cēsis” – “TTT Rīga” 89:68 (26:20, 50:37, 68:51). Hemptone 19, Z. Jākobsone 18, Eibele 15+10RP; Rozenberga 14, I. Jākobsone 13, Brīdiņa 8.

Tabulā: 1. SK “Cēsis” 17-0, 2. “TTT Rīga” 15-3, 3. “Eclex” 14-2, 4. “RTU/Merks” 12-6, 5. “Liepājas papīrs” 12-5, 6. Tallinas universitāte 8-8, 7. “Audentes” 7-10, 8. “TTT Juniores” 6-10, 9. “LU” 4-10, 10. U-16 izlase 3-14, 11. “AmEst Rapla” 3-14, 12. Tartu universitāte 0-15.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+