×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
14. septembris, 2012
Drukāt

Ar cirvi “sargā” savu joslu satiksmes sastrēgumā

Foto - LETAFoto - LETA

Šonedēļ asākas izjūtas piedzīvojuši satiksmes sastrēgumā Jelgavā stāvošie autovadītāji, jo vienam no šoferiem ilgās gaidīšanas dēļ nav izturējuši nervi un viņš savu joslu sastrēgumā sācis “sargāt” ar cirvi.

Valsts policija aicina atsaukties aculieciniekus, kuri Jelgavā, uz Driksas un Lielupes tiltiem, redzējuši agresīvu kravas automašīnas šoferi, kurš vicinājis cirvi, lai sastrēgumā draudētu šoferiem, kuri sastrēguma vietās centās mainīt braukšanas joslu.

Policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ieva Sietniece aģentūru LETA informēja, ka policijā saņemts iesniegums no kādas sievietes, kura informējusi, ka trešdienas vakarā sastrēgumā uz Lielupes tilta kāds kravas automašīnas vadītājs izkāpis no mašīnas, ar cirvi rokās piegājis pie sievietes auto un divreiz ar to viegli iesitis pa automašīnas logu, to nesaplēšot. Kaut arī materiālie zaudējumi nav nodarīti, kravas auto šoferim draud atbildība par huligānismu, skaidroja Sietniece.

Līdzīgu situāciju policijas darbinieki atpazina kāda aculiecinieka mobilā telefona fotoattēlā, kas bija ievietots vietējā portālā “zz.lv”. Tajā redzams, ka kravas automašīnas šoferis vicina cirvi pret kreisās joslas braucējiem, kas vēlas pārkārtoties labajā. Attēlā viņš cirvi izbāzis pa vadītāja durvju logu.

Policija aicina atsaukties notikušā aculieciniekus, zvanot pa tālruni 63004210 (darba laikā), vai vērsties jebkurā laikā policijas dežūrdaļā pa tālruni 63004202 vai 110.

Sastrēgumi Jelgavā radušies, jo turpinās Lielās ielas rekonstrukcija, kā rezultātā pilsētas centrā ir ierobežota satiksme. No rītiem un vakaros uz Lielupes un Driksas tiltiem veidojas sastrēgumi, jo pār tiltiem automašīnu kustība notiek pa divām joslām, bet pilsētas centrā mašīnas var iebraukt tikai pa vienu joslu.

Publiskajā telpā izskan jelgavnieku sūdzības, ka sastrēgumu laikā novērojamas savstarpējas agresijas un neiecietības izpausmes. Automašīnām, kas centra virzienā nogriežas no krustojuma ar Brīvības bulvāri, neesot iespējams iebraukt aizņemtajā labajā joslā, ziņo aculiecinieki.

Jelgavas pilsētas pašvaldības aģentūra “Pilsētsaimniecība” izplatījusi paziņojumu ar uzsaukumu “Ir labi būt labam!”, kurā lūdz autovadītājus, pārkārtojoties joslās, ievērot Ceļu satiksmes noteikumos minēto ieteikumu par “rāvējslēdzēja” principu. Tas nozīmē, ka pa joslu, kurā atrodas šķērslis, braucošais transportlīdzeklis savlaicīgi ieslēdz virzienrādītāju, lai varētu pārkārtoties blakus esošā joslā, bet vadītājs, kurš brauc pa blakus joslu, atļauj šim transportlīdzeklim iebraukt joslā, pa kuru tas brauc.

“Izrādot savstarpēju cieņu un ievērojot pieklājīgas braukšanas principus, mēs samazinām risku nokļūt satiksmes negadījumos,” mudina “Pilsētsaimniecība”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+