×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
23. janvāris, 2014
Drukāt

Ar divriteni uz olimpiskajiem Sočiem (4)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Aizvakar Kārlis Bardelis atkal devās jaunā piedzīvojumā – šoreiz ar velosipēdu uz XXII ziemas olimpisko spēļu galvaspilsētu Sočiem.

Lai gan divriteņa seglos sēdies un trenējies tikai nepilnus divus mēnešus, Kārlis ar vellapēdu draugos ir kopš bērnības. Kopā ar viņu šajā braucienā būs vēl trīs riteņbraucēji, kuri gandrīz 3000 kilometru garajā ceļā veiks arī labdarības misiju – kā velokurjeri nogādās Latvijas olimpiešiem Bērnu slimnīcas mazo pacientu zīmējumus un laba vēlējumus, uzsākot īpašu ziedojumu akciju Bērnu slimnīcas Hematoonkoloģijas nodaļas rekonstrukcijai.

“Mēs brauksim ar “Scott Aspect 950″ kalnu velosipēdiem, kas aprīkoti ar speciāli pagarinātiem dubļu sargiem, cieto dakšu un radžotām riepām. Diviem velosipēdiem būs arī bagāžnieks ar kasti, kurā glabāsies Bērnu slimnīcas pacientu laba vēlējumi mūsu olimpiešiem,” stāsta Kārlis Bardelis.

“Šo braucienu ar nosaukumu “Pedal for no medal” veltām gan mazo pacientu, gan olimpiešu drosmei un izturībai. Ceļā plānojam pavadīt aptuveni 18 dienas, lai Sočos paspētu ierasties olimpisko spēļu atklāšanas dienā 
7. februārī. Ja izdosies, pavērosim arī Latvijas dalībnieku startus, un tad jau uz mājām, bet vairs ne ar velosipēdiem.”

Kārļa ceļabiedros būs pieredzējuši pedāļu minēji. Roberts Draugs ar riteni mērojis ceļu līdz Polārajam lokam un piedalījies velorallijā Parīze–Dakara, Kaspars Škinčs un Kārlis Plakans ar riteņiem ziemā jau apbraukuši apkārt Latvijai un piedalījušies labdarības braucienā “Baltijas ceļš”.

Pirmajā dienā velobraucēji veica 170 kilometrus līdz Panevēžai. “Diena izdevusies, jo esam ļoti jautra kompānija. Laiks saulains, gaisa temperatūra ap mīnus 10 grādiem. Šoseja sausa, bet ir mazliet nervozi automašīnu vadītāji, kurus var saprast, jo mūsu vidējais ātrums bija apmēram 23 km/h,” pirmajos brauciena iespaidos dalās Kārlis Bardelis.

Vakar velokvartets šķērsojis Lietuvu un šodien turpina ceļu pa Poliju gar tās austrumu robežu Ukrainas virzienā. Sals sportistus nebaida – reizē ar silto termoveļu viņi izmēģina arī jaunākos zinātnes sasniegumus – velocimdus un zābakus pašsildošās plāksnītes. Cerams, ka tuvāk dienvidiem kļūs mazliet siltāks. Kārlis ir izpētījis vēsturiskās laika prognozes, kas februārī Sočos sola +5…7 grādus.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Solidarizējos ar braucējiem un uz darbu šorīt minos ar velo, apmēram 15 km:))! Nebiju vienīgais. -15 grādi C

  2. Būs interesanti uzzināt, kā tiem trakajiem gāja Krievijā. Domāju, ka tiem aktīvistiem trīsreiz diena ir jālūdz Dievs, lai viņus tur smagi nepiekautu, neizvarotu un neaplaupītu. Pirmais, ko krievi izdarīja iebrūkot Gruzijas pierobežas ciematos, izlaupīja pagrabus un apskrūvēja emaljētos klozetpodus.

  3. Caur Kijevu arī vajag!

  4. Nav tas labākais brīdis ceļojumam pa Krieviju,un vēl pie tam uz Sočiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+