×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
20. septembris, 2013
Drukāt

Ar divriteņiem Itālijā

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Latvijas šosejas riteņbraucēju izlases komanda galvenā trenera Vitālija Smirnova vadībā šodien dosies uz Itāliju, lai no 22. līdz 29. septembrim Florences apkārtnē piedalītos pasaules čempionātā.


Komandā ir astoņi vīri, trīs juniori un viena dāma. Elitē grupas braucienā startēs Aleksejs Saramotins, Viesturs Lukševics un Andris Smirnovs, sacensībās ar atsevišķu startu – vienīgi Saramotins. U-23 vecuma kategorijā individuālisti ir 
Andžs Flaksis un Andris Vosekalns, grupas braucienā viņiem pievienosies Toms Skujiņš, Krists Neilands un Emīls Liepiņš. Junioru konkurencē Florences šosejā cīnīsies Andrejs Podāns, Kārlis Jirgensons un Raivis Sarkans. Pēc ilgāka laika Latvija pasaules čempionātā būs pārstāvēta arī sieviešu sacensībās, turklāt elitē. Vienīgo dāmu mūsu komandā sauc Vita Heine.

Diemžēl mājās jāpaliek Gatim Smukulim. “LA” jau ziņots, ka šovasar viņš saķēra vīrusu, ko mediķi līdz šim nav spējuši atpazīt, tagad it kā atveseļojies, tomēr nejūtas tik stiprs, lai kaut ko vērā ņemamu sasniegtu pasaules čempionātā. “Sezonas pirmo daļu es izbraucu, taču pēc tam vīruss sabeidza organisma bioķīmiju,” Gatis Smukulis pastāstījis ziņu aģentūrai LETA. “Sevi fiziski izsmēlu “Tour de France” daudzdienās, un var teikt, ka pēc tām man sezona bija beigusies.” Tomēr pirms divām nedēļām Smukulis saņēmās startam Vienības velobraucienam Siguldā, kur finišu sasniedza astotais.

Līdz ar to par mūsu elites komandas vienīgo līderi uzskatāms Aleksejs Saramotins. Itālijā viņš ieradīsies labā omā, jo viņnedēļ vienas dienas sacensībās Šveicē izcīnīja otro vietu un pēc tam uzvarēja Francijā. Pērnajā pasaules čempionātā Nīderlandē gan negāja spoži – individuālajā distancē Saramotins finišēja 50. vietā, bet izstājās grupas braucienā, ko nepabeidza 85 elites vīri. Smukulis tur ieņēma attiecīgi 43. un 51. vietu. U-23 riteņbraucēju konkurencē mūsu lielākā cerība ir Toms Skujiņš, Eiropas čempionāta bronzas laureāts šajā vecuma grupā. Taču Itālijā viņa sāncenši būs no visas pasaules.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+