×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
7. aprīlis, 2016
Drukāt

Ar dižkoncertu svinēs tautas mākslas centra “Ritums” darbības 20 gadus

Publicitātes attēlsPublicitātes attēls

16. aprīlī plkst. 18 Rīgas Latviešu biedrības namā, atzīmējot Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” 20 darbības gadu jubileju, notiks koncerts “Rai Ritam Ritumam”, kurā piedalīsies visi 37 KTMC “Ritums” amatiermākslas kolektīvi.

Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums” ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta kultūras iestāde, kura ir mājvieta 37 tautas mākslas kolektīviem. KTMC “Ritums” izveidots 1995. gada nogalē, apvienojot Izglītības, augstskolu un zinātnisko iestāžu darbinieku un Poligrāfiķu kultūras nama amatiermākslas kolektīvus, kas pēc kultūras iestāžu likvidācijas, bija palikuši bez savām mājvietām.

Par pasākuma motīvu izraudzīta frāze no latviešu tautasdziesmas “Es nenācu šai vietā”. “Koncertuzveduma mērķis, atzīmējot 20 gadu jubileju, ir pulcināt visu kolektīvu dalībniekus, lai vairotu sajūtu un apziņu, ka ikviens no viņiem ne tikai glabā, vairo un rūpējas par tautas tradīcijām un kultūras mantojuma saglabāšanu, bet ir nozīmīgs elements vienā no kolektīviem bagātākajā Latvijas kultūras un tautas mākslas centriem,” pauda KTMC “Ritums” kultūras menedžere Iluta Beķere.

Koncerta scenārija autors un vadītājs Kārlis Anitens atzīst, ka nodrošināt kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” ietilpstošo amatiermākslas kolektīvu – koru, deju kopu, amatierteātru, tautas studiju un folkloras kopu darbību nav vienkāršs uzdevums. Savukārt visu kolektīvu dalībnieku kopā sanākšana vērtējama teju kā “mazie dziesmu svētki” – tas ir unikāls notikums, jo ikdienas darbībā tie savā starpā nav saistīti.

Koncertuzvedums paredz atklāt “Rituma” daudzveidību, kā arī iepazīstināt kolektīvu dalībniekus un skatītājus ar laika ritumu, kam cauri izdzīvojis “Ritums”, sasaisti ar Latvijas un pat pasaules mēroga notikumiem kultūrā un politikā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+